تبلیغات

حمله نفوذگرهاي اينترنتي به تارنماي بازيهاي المپيک توکيو

  X  

تاریخ خبر : جمعه 1394.08.15 - 11:27

حمله نفوذگرهاي اينترنتي به تارنماي بازيهاي المپيک توکيو

ايرنا/ تارنماي بازيهاي المپيک 2020 توکيو به دليل حملات سايبري براي چندين ساعت از دسترس خارج شد تا اين موضوع نشان دهد که نگراني مسوولان کشور ژاپن براي ارتقاي سيستم هاي امنيتي اين بازيها بي دليل نبوده است.
کميته سازماندهي و تشکيلات اين رقابت ها روز جمعه در بيانيه اي اعلام کرد که دستکم براي 12 ساعت از بامداد ديروز - پنجشنبه - سايت خبري بازيهاي المپيک توکيو از دسترس خارج شد و کاربران موفق به استفاده از آن نشدند.
در اين بيانيه آمده است؛ بررسي ها تاييد مي کند که تارنماي خانه المپيک توکيو مورد حمله نفوذگرهاي اينترنتي (هکرها) و حملات رايانه اي قرار گرفته است.
آمارها نشان مي دهد که در سال گذشته ميلادي - 2014 - نهادهاي دولتي ژاپني بيش از پنج ميليون بار هدف حملات نفوذگرهاي اينترنتي قرار گرفتند و اين حملات خسارات مادي قابل توجهي به بار آورده است.
اين تعداد حملات نفوذگرهاي اينترنتي، تقريبا چندين برابر بيشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.
«توشيرو موتو» رييس کميته تشکيلات و سازماندهي بازي هاي المپيک و پارالمپيک 2020 توکيو نيز امروز خاطرنشان کرد که مساله حملات سايبري معضلات زيادي براي ما ايجاد کرده و مزاحمت هاي ناشي از آن براي ما دردسر ساز شده است.
او گفت که موضوع حملات سايبري را نمي توان ساده گرفت و به سادگي از کنار آن عبور کرد. مساله خيلي جدي است. دشواري هاي زيادي در مسير کار براي ما بوجود آورده است و بايد براي مهار آن چاره انديشي کرد.
ظاهرا از دو روز قبل حملات سايبري به اين سايت آغاز شد تا اينکه نهايتا تا ديروز از کار افتاد و به دنبال آن پيامي با اين عنوان بر روي تارنماي بازي هاي المپيک توکيو ظاهر مي شد که «به دليل استفاده کاربران بي شمار و به دليل ترافيک بالاي خط قادر به ورود به اين تارنما نيستيد».
ماه گذشته ميلادي شهرداري توکيو اعلام کرد که در سال آينده ميلادي يک سازمان ويژه براي مقابله با حملات سايبري راه اندازي خواهد کرد که يکي از وظايف آن مهار اين حملات عليه المپيک 2020 ژاپن است.
روزنامه «ژاپن تودي» مي نويسد که مساله حملات سايبري براي رقابت هاي ورزشي بزرگ موضوع تازه اي نيست و چنين اتفاقاتي در المپيک هاي گذشته از جمله المپيک 2012 لندن نيز رخ داده است.
قرار است سازمان مقابله با حملات سايبري ژاپن از بهترين نيروها و جديدترين اطلاعات استفاده کرده و اجازه ندهد هکرها با اين حملات به چهره ميزبان المپيک 2020 لطمه بزنند.
مسووليت اين ستاد به «يوشيهيده سوگا» دبير اول کابينه دولت سپرده شد تا مشخص شود که نگراني ها از تهديدات سايبري بسيار زياد است.
دغدغه و شدت اين نگراني براي مسوولان چشم بادامي به حدي است که اين کشور حتي به تقليد از انگليس (ميزبان المپيک 2012) اقدام به برگزاري مانور امنيت سايبري کرد تا بتواند با بهره مندي از تجارب اين کشور پيشگيري هاي لازم را در مواقع ضروري انجام دهد اما حملات روز گذشته نشان داد که اين کشور بايد تدابير جدي تري براي مقابله با هکرها انجام دهد.
مقام هاي دولت توکيو نگران اين موضوع هستند که به هنگام برگزاري بازي هاي المپيک 2020 ميلادي نيز اين کشور هدف حملات نفوذگرهاي اينترنتي داخلي و خارجي قرار گيرند.
ژاپني ها حتي سال گذشته نشست هاي مشترکي با برخي کشورهاي جهان از جمله آمريکا، استراليا، فرانسه و استوني با هدف ارتقاي توان ژاپن در مبارزه با جرائم سايبري برگزار کردند تا بتوانند تا حدودي نگراني هاي خود را کاهش دهند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات