تبلیغات

صبور: تيم‌هاي ديگر 12 مسابقه در سال دارند و ما فقط يک مسابقه

  X  

تاریخ خبر : جمعه 1394.08.15 - 11:35

صبور: تيم‌هاي ديگر 12 مسابقه در سال دارند و ما فقط يک مسابقه

تسنيم/ ورزشکاران سه‌گانه براي ورود به المپيک به هزار امتياز نياز دارند، ا ين در حالي است که بازيکنان ايران تنها دريک مسابقه بين المللي شرکت کرده‌اند که بهترين امتياز آنها 115 امتياز است.
محمد علي صبور اظهار داشت:کسب سهميه المپيک در رشته سه‌گانه کار بسيار سختي است. براي مثال ورزشکاران سه‌گانه براي اين که سهميه‌هاي المپيک را به دست آورند در بيش از 12 مسابقه بين المللي در يک سال بايد حضور در پيدا کنند تا بتوانند هزار امتياز به دست بياورند.
وي ادامه داد: در شرايطي که ورزشکاران سه‌گانه در ديگر کشورها، مسابقات بين المللي مختلف را تجربه مي کنند، ورزشکاران ما در يک سال گذشته تنها در يک مسابقه حضور پيدا کرده‌اند که بهترين امتيازي که نصيب بازيکنان ما شد 115 امتياز بود.
رئيس فدراسيون سه‌گانه خاطرنشان کرد: اين موضوع تقصير فدراسيون نيست. بودجه‌اي که در اختيار ماست، کفاف يک مسابقه را مي‌دهد و نمي‌توانيم براي رقابت‌هاي مختلف تدارک ببينيم، البته بودجه فدراسيون ورزش‌هاي سه‌گانه صد درصد رشد داشته اماکف اين بودجه آنقدر پايين بوده که حالا با افزايش بودجه ما باز هم با مشکلات زيادي روبرو هستيم.
صبور افزود: درطول سال‌هايي که رشته سه‌گانه در قالب يک فدراسيون مستقل فعاليت خود را شروع کرده، هيچ مسئولي به اين فدراسيون نيامده تا از نزديک فعاليت ورزشکاران اين رشته را ببينند، البته جا دارد از نصرالله سجادي تشکر کنم که نگاه حمايتي به رشته ما داشته است.
وي به برنامه‌هاي اين فدراسيون در نيمه دوم سال اشاره کرد و گفت: با توجه به اين که در نيمه دوم سال رقابت‌هاي بين المللي برگزار نمي شود .مسابقات کشوري خود را در رده‌هاي سني و در بخش بانوان و مردان و کلاس‌هاي استعداديابي برگزار مي‌کنيم.
صبور يادآور شد: با مصوبه وزارت ورزش و جوانان دو پايگاه استعداديابي در شمال و جنوب کشور برپا خواهيم کرد که در تابستان و زمستان فعاليت داشته باشيم. پايگاه شمال را دريکي از شهرهاي سنقر يا ميانه برگزار مي‌کنيم و پايگاه تابستانه به احتمال زياد در قشم خواهد بود.
رئيس فدراسيون سه‌گانه خاطر نشان کرد: ما استعدادها را شناسايي هم بکنيم به منابع سخت‌افزاري هم نياز داريم. پايه اصلي ورزش سه‌گانه شنا است اما ما در شهرستان‌هاي خود استخري نداريم که ملي‌پوشان کشورمان بتوانند از آن استفاده کنند. براي مثال يکي از ملي‌پوشان ما در شهرستان بروجرد است. او براي تمرين استخري در اختيار ندارد و براي تمرين با هزينه‌هاي شخصي از استخرهاي خصوصي استفاده مي‌کند تا خود را آماده رقابت‌ها کنند.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات