تبلیغات

سکوت داور مغضوب شکست/ جهانبازي: من مقصر نبودم، 100 دقيقه جهنمي داشتم!

  X  

تاریخ خبر : جمعه 1394.08.15 - 11:48

سکوت داور مغضوب شکست/ جهانبازي: به کمک داور گفتم، مطمئني هند شد؟!

کاپ/ داور ديدار جنجالي جام حذفي گفت:با اينکه من مقصر نبودم ولي همه هجمه ها عليه من است و بيشترين دلخوري را از کارشناسان داوري دارم.
يداله جهانبازي در باره اتفاقات رخ داده در مسابقه ذوب آهن و پرسپوليس و اخراج دروازه بان تيم پرسپوليس اظهار داشت: نمي خواهم در اين باره حرفي بزنم و متأسفانه در اين 48 ساعت آنقدر روي اين موضوع بحث شده که ديگر لزومي ندارد در اين باره صحبت کنم.
بر اساس اين گزارش، اين داور بين المللي البته اين فرصت را در اختيار خبرنگار کاپ قرار داد که از درد و دل هايش با دو تن از همکاران فوتبالي اش در امر قضاوت مطلع شويم و با تأييد جهانبازي آنها را منعکس کنيم.
*من خطا نگرفتم
جهانبازي پيش از هر صحبتي مي گويد: من آن خطا را نگرفتم و کمک داور بازي پرچم زد و من نقشي در اعلام آن خطا نداشتم اما در اين 48 ساعت همه هجمه ها روي من است. کمک هم در رسانه ها از طرفداران پرسپوليس و مربيان و مسئولان پرسپوليس عذرخواهي کرد ولي نمي دانم چرا اين هجمه ها تمامي ندارد.
*گفتم مطمئني هند شد؟!
اين داور بين المللي اضافه مي کند: همان لحظه که به صحنه رسيدم جلو رفتم و به کمکم گفتم که واقعا هند شد؟ مطمئني؟ مطمئني؟ من دو بار از او اين سئوال را پرسيدم و او گفت که بله من ديدم و من هم که کارت را نشان داده بودم روي رأيي که داده بودم با قاطعيت ايستادم تا از همکارم حمايت کنم.
*صفحه اجتماعي ندارم
وي درباره صفحه اجتماعي منتسب به خودش هم گفت: من اصلا در هيچ شبکه اجتماعي صفحه ندارم و نمي دانم چه کسي اين صفحه را درست کرده و هزاران هزار نفر در آن به من بدوبيراه گفته اند. من نه تنها اجازه ندارم چنين صفحه اي داشته باشم بلکه خودم هم در اين مسايل نيستم و اين هم در اين دو روز راه افتاده است.
*150 تا ميس کال داشتم
جهانبازي در شرايط خوبي نيست و از اتفاقات پيرامونش دلگير به نظر مي رسد:من که مقصر نبودم. وقتي خود کمکم آمده گفته که اشتباه پرچم زده چرا اين همه به من حمله مي شود؟ ديشب يک ربع تلفنم را روشن کردم 150 تا ميس کال و اس ام اس داشتم.اشتباه صورنت گرفته و من منکر آن نيستم اما ايا واقعا من مستحق اين همه هجمه هستم؟
*ما زياران چشم ياري داشتيم
داور بازي ذوب آهن و پرسپوليس از اظهارنظر برخي کارشناسان داوري در اين دو روز هم ابراز گلگي مي کرد: واقعا از همکاران پيشکسوت خودم تعجب مي کنم که چرا تا اين اندازه بدون تأمل و با عجله به اظهار نظر کارشناسانه درباره نحوه قضاوت من اقدام کردند. از بين دو نيمه کارشان شروع شد و بدترين حملات و جملات را درباره من بکار بردند.مخصوصا آقاي غياثي که خيلي بد درباره من حرف زده و گفته بود اين آقا، يعني من اول بروم شکمم را آب کنم. شاعر مي گويد "مازياران چشم ياري داشتيم". اينکه دعواهاي ديگرتان با ديگران را برسر من خراب کنيد رسم مردي و مردانگي است؟! من هم خيلي چيزها مي دانم که اگر بخواهم آنها را بر زبان بياورم اين چند صباح آخر عمرتان نمي توانيد از خانه تان بيرون بياييد.
*موتور جت نداشتم
توپي در حالت حمله تيم پرسپوليس توسط مدافع ذوب آهن به دروازه بان پاس داده شده و دروازه بان هم با يک ارسال بلند آن را به زمين حريف انداخته است. من که موتور جت نداشتم تا فاصله 35 متري را در کسري از ثانيه طي کنم. اين طرز کارشناسي درست و صواب نيست. به خدا که اين مدل کارشناسي آقايان، هجمه ها را افزايش داد. وقتي به يک نفر مي گويند کارشناس يعني حرفش خيلي مهم است و من از اين بزرگواران توقع داشتم لااقل کمي صبر مي کردند و ابتدا صحنه را درست مي ديدند و بعد که مطمئن مي شدند من اشتباه کرده ام يا کمکم آن وقت اظهار نظر مي کردند. نمي دانم اين همه عجله براي چه بود.
*همه از من سئوال مي کنند
پيش از اين خانواده محسن قهرماني پس از يک اشتباه اين داور تحت تأثير محيط زندگي اش دچار مشکلاتي شدند ولي به نظر مي رسد اين مشکل بنا به دلايلي براي جهانبازي رخ نداده است: محل سکونت من در فاصله 40 کيلومتري شهرکرد است و از اين نظر مشکلي ندارم چون مردم محيطي که در آن زندگي مي کنم خيلي پيگير اين مسايل نيستند ولي با اين وجود هم وقتي براي کاري از خانه بيرون مي روم همه در اين باره از من سئوال مي پرسند که چه اتفاقي افتاده و همه مرا مقصر مي دانند و مي پرسند که چرا دروازه بان را اخراج کردم. هرجا مي روم صحبت اين بازي است.
*بين نيمه فقط سکوت بود
خيلي ها تصور مي کنند که بين نيمه داوران از اتفاقات بيرون از ميدان مطلع هستند ولي هرگز اينگونه نيست. جهانبازي هم بين دو نيمه بازي را اينگونه توضيح مي داد: ما بين نيمه ناظر بازي را نديديم و فقط در اتاق خودمان نشستيم تا استراحت کنيم. سکوت بود و کسي با کسي حرف نمي زد.خيلي هم خوب شد که ما از اتفاقات بيرون مانند تلويزيون و راديو و جاهاي ديگر بي خبر مانديم چون ممکن بود روي ادامه قضاوت مان تأثير گذار باشد.
*100 دقيقه جهنمي
من با اظمينان به پرچم و تصميم کمکم دروازه بان پرسپوليس را در دقيقه 22 اخراج کردم تا اين تيم در يک ماراتن 120 دقيقه اي 100 دقيقه را ده نفره بازي کند. از صميم قلب مي پذيرم که اشتباه صورت گرفته است ولي خودم در آن 100 دقيقه فشار خيلي زيادي را تحمل کردم واقعا 100 دقيقه جهنمي بود.
*13 کيلومتر دويدم
خيلي انرژي گذاشتم و سعي کردم که به تمام صحنه ها نزديک باشم تا ديگر حرف و حديثي نباشد. البته حتما که اشتباهاتي داشتم ولي خدا را شکر مي کنم که ديگر اشتباه تأثيرگذاري بوجود نيامد.پس از بازي متوجه شدم که آن روز 13 کيلومتر دويده بودم و اين براي خودم خيلي مهم بود.
*همه چيز سريع رخ داد
فاصله توپ و دست خيلي کم بود. حرکت دروازه بان پرسپوليس به سمت توپ بازيکن حريف به گونه اي بود که هر کسي تصور مي کرد توپ به دستش خورده است. او دو دستش را بالا برد و به يار حرف حمله کرد و در آن چند لحظه کمک من هم تصور کرده که توپ به دست دروازه بان پرسپوليس خورده است و بعد که صحنه را چند بار آهسته ديدند تازه متوجه شدند که توپ به سينه اش خورده است ولي در آن لحظه هرگز کسي غير از اين متوجه نمي شد چون زاويه کمک من هم طوري بود که دروازه بان را از روبرو نمي ديد. صحنه عادي به اين صورت بود که خطاي هند به نظر مي رسيد.
*بايد فراموش شود
جهانبازي از اين اتفاق ناراحت است و آن را دوست ندارد ولي به آينده اميدوار است: بي شک با توجه به تازگي اين اتفاق هر لحظه يه ياد اين موضوع مي افتم ولي اگر بخواهم غرق در اين مسايل شوم يعني اين حالت را تقويت مي کنم و از اين رو کم کم بايد اين مسايل را فراموش کرد.
*پرسپوليس خيلي ضرر کرد
هرچند که درست يا غلط همه هجمه ها گردن من افتاده است اما من هم قبول دارم که پرسپوليس ضرر بزرگي کرد و جام حذفي را از دست داد ولي نه من و قطعا ميرزابيگي کمک من دوست نداشتيم اين اتفاق رخ بدهد و ميرزابيگي هم که از همه هواداران پرسپوليس عذرخواهي کرده است.
*خيلي ها همدردي کردند
در اين فصل و فصل قبل از اين قبيل اتفاقات کم براي داوران سرشناس رخ نداد و انتظار مي رفت که در اين مدت فغاني يا ترکي با جهانبازي تماس گرفته و از او دلجويي کرده باشند که او به نوعي ديگر اين موضوع را تأييد مي کند: حرف زدم. با تعدادي از بزرگواران و دوستان حرف زدند و لطف کردند تماس گرفتند و به من دلداري دادند و از ابراز همدردي شان ممنونم.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات