تبلیغات

پيشخوان/ «شاپرک خانوم» صوتي شد

ايسنا/ کتاب صوتي "شاپرک خانوم" نوشته و کار بيژن مفيد منتشر شد.

در معرفي اين اثر عنوان شده است: "شاپرک خانوم" قصه‌اي است زيبا با بياني تمثيلي و اجراي خوب و ماندگار بازيگران شايسته تئاتر ايران که براي بزرگ‌ترها نيز همان قدر جالب و شنيدني است که براي کودکان، صداها و آوازهاي اين نمايش بسيار مناسب و تأثيرگذارند و ريتم خوبي به قصه مي‌دهند. "شاپرک خانوم" در کشورهاي انگليس، آلمان، امريکا و استراليا نيز اجرا شده است.

همچنين در معرفي بيژن مفيد بيان شده است: بيژن مفيد، نويسنده و کارگردان و بازيگر تئاتر در سال‌هاي دهه‌هاي 40 و 50، در پي آن بود تا با استفاده از شيوه‌ها و شگردهاي تعزيه و تئاتر روحوضي به نوعي تئاتر ايراني دست يابد که در آن تماشاگر با نمايش و بازيگر آميخته شود. نوشته‌هاي او خوش‌آهنگ، لطيف، حساس و در عين حال فخيم و سنجيده‌اند و در بيشتر اجراهاي تئاتري‌اش موسيقي و کلام در پيوندي آگاهانه به هماهنگي زيبا و دلنشيني مي‌رسند. مفيد در آثاري که براي کودکان و نوجوانان نوشته و اجرا کرده است دنياي رنگارنگ و پررمز و راز و تمثيل‌واري خلق کرده که سرشار از خيال و افسانه و آرزو و شخصيت دادن و تجسم انساني بخشيدن به حيوانات است.

"شاپرک خانوم" در سال 1352 به کارگرداني دان لافون در تهران به صحنه رفت. لافون در زمينه تئاتر براي کودکان و نوجوانان تجربه بسياري داشت و آثاري را با همکاري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌هاي عموي و پارک‌هاي تهران و شيراز اجرا کرده است.

اين کتاب صوتي در قالب يک لوح فشرده يک‌ساعته با قيمت 12 هزار تومان در موسسه کارگاه موسيقي انتشار يافته است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات