تبلیغات

مطبوعات عربستان درباره ايران چه نوشتند؟

العالم/ ادعاي عجيب دست داشتن ايران در فريب جوانان سعودي براي پيوستن آنها به گروه‌هاي تروريستي، متهم کردن بسيج مردمي عراق به ارتباط با ايران و ادعاي دخالت ايران در کشورهاي همسايه، از موضوع هايي بود که روزنامه سعودي روز جمعه به آن پرداختند.

"آيا ايران بلقيس را کشت و جوانان ما را فريب داد"
روزنامه سعودي "الوطن" در مطلبي با عنوان، "آيا ايران بلقيس را کشت و جوانان ما را فريب داد" ادعا کرد که انفجار سفارت عراق در لبنان در دهه هشتاد ميلادي توسط گروهي عراقي انجام گرفت که از سوي ايران حمايت مي‌شد.
اين روزنامه سعودي در بخش ديگري از اين مطلب مدعي شد که ايران، حزب الله لبنان و حزب الدعوه عراق، جوانان سعودي را "هدف قرار داده" و "براي خدمت به تفکر ايراني" به خدمت مي‌گيرند. !!
الوطن در ادامه براي مستند کردن توهمات خود، به نقل از پدر يک تروريست جوان سعودي به نام "سعد" که پسرعمويش را به قتل رسانده بود، نوشت: "مادر سعد گفت که پسرانش جادو شده اند .. در واقع مادران هميشه همه چيز را مي فهمند."
الوطن همچنين با اشاره به فريب خوردن جوانان اين کشور از طريق اينترنت و پيوستن آنان به گروه هاي تروريستي مانند داعش و القاعده، مدعي شد که در دهه شصت ميلادي سازمان اطلاعات آمريکا با همکاري گروهي از دانشمندان برنامه اي را با نام MKULTRA CIA's mind control program ساخت؛ و بعضي مقالات نيز اشاره دارد که اين برنامه نخستين بار در آزمايشگاه هاي نازي ها ساخته شد و پس از جنگ جهاني دوم به همراه هزار دانشمند آلماني به آمريکا انتقال يافت.
اين روزنامه سعودي در ادامه با اشاره به پيشرفت يافتن MKULTRA براي کنترل رفتار انسانها به صورت فردي و يا جمعي، جنايات شماري از جوانان سعودي در آمريکا را به دليل تحت تأثير قرار گرفتن آنان از همين برنامه دانست!
الوطن در پايان براي توجيه ادعاي خود مبني بر اينکه "ايران جوانان سعودي را فريب مي دهد"، اين سؤال را مطرح کرد که "آيا ايران از طريق روسيه به اين برنامه دست يافته است؟ و چه کسي از توانايي هاي اين برنامه اطلاع دارد؟"

"بسيج شيعي .. به جاي ارتش عراق"
روزنامه "الجزيره" در مطلبي به قلم "جاسر عبدالعزيز الجاسر" مدعي شد که ايران از طريق سران احزاب وابسته در حال "نفوذ" در برخي کشورها مانند عراق، لبنان، يمن و بحرين است.
اين روزنامه سعودي ادعا کرد، ايران با استفاده از گسترش داعش در عراق، فرصت را غنيمنت شمرد تا مرجعيت شيعه را براي اعلام "جهاد کفايي" قانع کند.
الجزيره در ادامه هدف مرجعيت عراق از اعلام جهاد کفايي عليه داعش را "لشکرکشي پيروان شيعه" توصيف کرد و مدعي شد که اين اقدام توسط ايران برنامه ريزي شد.
الجزيره به نقل از برخي ناظران بدون اشاره به هويت و نام آنها، ادعا کرد که "بسيج شيعي" به زودي جاي ارتش عراق را خواهد گرفت و پس از به حاشيه راندن ارتش، به قدرت اصلي اين کشور تبديل خواهد شد.

"حسن همجواري يا بمبگذاري همسايه"
روزنامه "الرياض" در مقاله‌اي تحت عنوان "حسن همجواري يا بمبگذاري همسايه" به قلم "ايمن الحماد" با تکرار ادعاهاي مطرح شده در خصوص کشف بمب و سلاح در کويت و بحرين، مدعي شد: "از زمان ورود نيروهاي سپر الجزيره به بحرين، ايران از هر راهي تلاش مي کند اوضاع سياسي بحرين را متزلزل کند."

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات