تبلیغات

اعلام سرسپردگي کلينتون به رژيم صهيونيستي

باشگاه خبرنگاران/ نامزد دموکرات انتخابات 2016 آمريکا با نوشتن يک مقاله، اوج سرسپردگي اش به رژيم صهيونيستي را به نمايش گذاشت.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، هيلاري کليتنون در مقاله اي در يک نشريه آمريکايي اعلام کرد در صورتي که به عنوان رئيس جمهوري آمريکا انتخاب شود قصد دارد «پيوندهاي تخريب نشدني» بين آمريکا و اسرائيل را تقويت کند و در نخستين ماه ورود به کاخ سفيد از بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي براي سفر به آمريکا دعوت کند.

هيلاري کلينتون در مقاله اي که چهارشنبه در مجله فوروارد ( نشريه اي که مخاطب آن يهوديان آمريکا ) است منتشر شد اعلام کرد :« ائتلاف بين اسرائيل و آمريکا فراتر از سياست است .»
اين مقاله پيش از ديدار بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل از کاخ سفيد منتشر مي شود. نتانياهو قرار است با باراک اوباما ديدار کند.

اين ديدار نخستين ديدار پس از انعقاد توافق هسته اي بين قدرت هاي بزرگ و تهران درخصوص برنامه هسته اي ايران محسوب مي شود که نتانياهو آن را « اشتباهي تاريخي » خوانده است .
مقاله هيلاري کلينتون در عين حال با روابط تقريبا سرد بين نخست وزير اسرائيل و باراک اوباما مغايرت دارد.

نامزد دموکرات انتخابات رياست جمهوري آمريکا اطمينان داد:« من هرچه در توان دارم براي تقويت مشارکت راهبردي بين دو طرف و تقويت تعهد آمريکا براي امنيت اسرائيل انجام مي دهم تا مطمئن شوم اسرائيل براي دفاع از خود برتري نظامي خود را حفظ مي کند.»

هيلاري کلينتون اعلام کرد:« من همچنين در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال 2016، در نخستين ماه شروع به کار در کاخ سفيد از نخست وزير اسرائيل دعوت مي کنم .»

کلينتون اعلام کرد ‌ديدار روز دوشنبه بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل از آمريکا فرصتي براي تاکيد بر روابط غيرقابل تخريب دوستي و يکپارچگي بين دو طرف است.

وزير امور خارجه آمريکا بين سال هاي 2009 تا 2013 ،با اعلام اينکه همواره از اسرائيل حمايت کرده است افزود براي نخستين بار سال 1981 از اسرائيل ديدار کرده است.

کلينتون گفت :«من نتانياهو و محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطيني را به شرکت در سه دور گفتگوي رودرو درخصوص صلح وادار کردم،‌ اين گفتگوها آخرين گفتگوهاي دو طرف بود.»

وي افزود:«سال 2012 من گفتگوهايي را براي برقراري آتش بس در غزه براي رسيدن به توقف شليک راکت ها به خانه هاي اسرائيلي ها و ساکنان آن ،‌انجام دادم.»

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات