تبلیغات

مهارت‌هاي زندگي/ اشتباهات 20 تا 30 سالگي

برترين ها/ خوشبختانه دهه 20 زندگي دوره اي است که مي توان اشتباهات گذشته را جبران کرد، اما برخي انتخاب ها هستند، مانند پس انداز نکردن پول، که تاثير منفي طولاني مدتي بر زندگي شما مي گذارند. ما در اينجا اشتباهات رايجي را که افراد در دهه 20 زندگي مرتکب مي شوند، برايتان آورده ايم تا از آنها درس بگيريد.

1. تحصيلات و استعداد براي موفقيت کافي است
اگر چه استعداد ذاتي، توانايي بالا و فارغ التحصيل شدن از معتبر ترين دانشگاههاي جهان خوب است اما براي موفقيت کافي نيست و شغل آينده شما را تضمين نمي کند. «من دهه بيست زندگي ام را در محيط هاي کاري زيادي گذراندم و به اين نتيجه رسيدم که پشتکار، ثبات قدم، تلاش و انرژي وافر شغل من را تعريف مي کنند. و موفقيت بدون اين ها امکان پذير نيست.»

2. سلامت خود را ناديده مي گيريد
هر چه سن شما بالاتر مي رود، بيشتر به اين نتيجه مي رسيد که دوران نوجواني و جواني هيچگاه باز نمي گردند و شما انرژي سابق را در هيچ دوره ديگري از زندگي پيدا نخواهيد کرد. به عنوان مثال در سن 28 سالگي بيرون ماندن از خانه تا نيمه هاي شب و خوشگذراني با دوستان چون گذشته برايتان لذت بخش نخواهد بود يا مي فهميد که عاداتي مانند سيگار کشيدن يا رژيم غذايي ناسالم چقدر به سلامتي بدنتان آسيب مي رساند. بنابراين در اين دوران نه تنها به سلامت فيزيکي بلکه به سلامت روحي خود نيز بايد توجه کامل داشته باشيد.

3. به فکر پس انداز پول نيستيد
تحقيقي نشان داده 69% افرادي که در سن 18 تا 29 سالگي به سر مي برند، تا کنون هيچ پس اندازي براي دوران بازنشستگي خود نداشته اند. شايد دوران بازنشستگي به نظرتان دور آيد اما اگر به اهميت پس انداز در اين دوران پي نبريد، ضررهاي زيادي در آينده به خود خواهيد رساند.

4. شادي مساوي پول است
اگر چه پول شادي مي آورد اما براي موفقيت کافي نيست. اگر تمام عمر خود را به جاي آرزو و علاقمندي هايتان به دنبال پول باشيد، در آينده اي نه چندان دور پشيماني به سراغ تان مي آيد.

5. کارهاي سخت را رها مي کنيد
شايد تمام کردن يک رابطه عاطفي يا اخراج شدن از کار برايتان سخت باشد اما به جاي فرار از آنها يا پيدا کردن کارهايي ساده تر، بايد از شکست خود درس بگيريد و از آن به عنوان فرصتي براي رشد و پيشرفت خود استفاده کنيد.

6. به ديگران اجازه مي دهيد تا براي شما تصميم بگيرند
زماني که در دوراهي قرار مي گيريد و قدرت تصميم گيري نداريد، به ديگران اجازه مي دهيد تا راه شما را انتخاب کنند اما اين را بدانيد که شما بيش از هر شخص ديگري به صلاح زندگي خود آگاهيد پس براي مسير زندگي تان خود تصميم بگيريد.

7. کم صبر هستيد
بهتر است به جاي نگراني درباره آينده، تمرکز خود را بر حال بگذاريد. من در دهه 20 زندگي خود تصور مي کردم که بايد هر چه سريع تر به تمام اهداف زندگي ام برسم و تنشي که اين طرز فکر به من منتقل مي کرد، در تمام کارها نتيجه اي برعکس مي داد. پس عجول نباشيد و با آرامش قدم هايتان را برداريد.

8. سعي داريد تمام اطرافيان را خشنود کنيد
زماني که براي اولين بار در جمعي حضور مي يابيد، به عنوان مثال در شرکتي استخدام مي شويد، طبيعي است که براي به دست آوردن دل ديگران مانند رئيس، همکاران و غيره تلاش کنيد و علارغم اين که مي دانيد برخي از آنها با شما ميانه خوبي ندارد، به راهتان ادامه مي دهيد اما اين را بدانيد که با اين روش به زودي پشيماني به سراغ تان مي آيد و روزي مي رسد که آرزو مي کرديد اي کاش از همان روزهاي اول براي خشنودي ديگران تلاش نمي کرديد.

9. هيچ رابطه اي پايان ندارد
آيا فکر مي کنيد که دوست دوران دانشگاه تان براي هميشه با شما خواهد ماند؟ شما بايد بدانيد که کداميک از آنها براي شما اهميت و بيشترين تاثير را در زندگي دارند سپس براي ادامه رابطه با آنها تصميم بگيريد.

10. نقل مکان حلال تمام مشکلات است
سفر و نقل مکان به خصوص در دهه 20 زندگي، شايد چيزهاي خوب بسياري براي شما به همراه داشته باشد اما فکر اين را که با تغيير موقعيت خود ناگهان راه و مسير زندگي تان نيز تغيير مي کند، از خود دور کنيد.

11. اطرافتان را پر از دوست مي کنيد
افرادي که در زندگي شما وجود دارند، تاثير زيادي هم بر شکست و هم بر موفقيت تان خواهند داشت. آنها مي توانند بر تمام جنبه هاي زندگي تان، از شيوه لباس پوشيدن گرفته تا ورزشي که مي کنيد و پولي که به دست مي آوريد، تاثير بگذارند. بنابراين اگر مي خواهيد اطراف خود را از دوستانتان پر کنيد، در انتخاب آنها نهايت دقت را به خرج دهيد.

12. همه چيز را سياه و سفيد مي بينند
اگر زاويه ديد شما تک بعدي است و فکر مي کنيد آنچه به شما سود مي رساند، موجب ضرر به ديگران مي شود، بهتر است آن را هر چه زودتر تغيير دهيد.

13. به دنبال شريک زندگي خود مي گرديد
برخي افراد در دهه 20 زندگي شان دوست دارند مجرد باشند و برخي ديگر به دنبال شريکي براي زندگي خود مي گردند. گروه دوم خيال مي کنند که پيدا کردن فردي ايده آل ساده است اما در زندگي واقعي رابطه هاي بلند مدت احتياج به تلاش، پذيرفتن کمبودها، گذشت، انعطاف پذيري و غيره دارد که ساده به دست نمي آيد.

14. براي سالها بعد خود برنامه ريزي مي کنيد
پيش بيني اين که در آينده شما چه خواهيد شد يا چه مسيري را انتخاب خواهيد کرد ساده نيست بنابراين نگران 5 سال ديگر خود نباشيد و سعي کنيد روي اهداف کوتاه مدت خود تمرکز کنيد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات