تبلیغات

حمله به پايگاه فرقه تروريستي منافقين در ليبرتي و برخورد دوگانه آمريکا با تروريسم

حمله به پايگاه فرقه تروريستي منافقين در ليبرتي و برخورد دوگانه آمريکا با تروريسم

تسنيم/ جان کري وزير امور خارجه آمريکا که خود را متعهد به حمايت از فرقه تروريستي منافقين مي داند، بلافاصله حمله به مقرّ اين گروهک تروريستي را محکوم کرد، در حالي که وي در همين روزها با حضور در نشست وين، ادعاي حل بحران تروريسم در سوريه را دارد!!!

ساعت 19 روز پنجشنبه گذشته، اردوگاه ليبرتي در نزديکي فرودگاه بغداد که محل نگهداري عناصر گروهک تروريستي منافقين است، مورد حمله خمپاره اي قرار گرفت. سران منافقين ادعا کردند که در اين حمله بيش از 80 موشک از انواع مختلف به ليبرتي اصابت و خسارات جاني و مالي بسياري را به اين گروهک تحميل کرده است.

منابع امنيتي عراق تعداد موشک هاي شليک شده را 20 قبضه عنوان کرده اند. منافقين نوع موشک ها را کاتيوشا و فلق اعلام کردند.مريم قجر عضدانلو رجوي، سرکرده منافقين که در پاريس به سر مي برد، به سرعت اين عمليات را محکوم و از آمريکايي ها خواست تا حمايت خود را از اردوگاه ليبرتي به عنوان يک «کمپ موقت اسکان» بر عهده بگيرند و جان کري که خود را متعهد به حمايت از منافقين مي داند، بلافاصله حمله به مقرّ اين گروهک تروريستي را محکوم کرد، در حالي که وي در همين روزها با حضور در نشست وين، ادعاي حل بحران تروريسم در سوريه را دارد. اين موضع وزير خارجه آمريکا سند روشني بر تقسيم بندي تروريسم به خوب و بد توسط آمريکاست، چراکه وزير خارجه اين کشور در شرايطي حمله به ليبرتي را محکوم مي کند که تاريخ جنايات منافقين را ناديده مي انگارد و همزمان در نشست وين به دنبال حل بحران سوريه است، اما در همين حال، کشورش با حمايت از تروريست هاي النصره، آتش جنگ سوريه را بيشتر شعله ور مي کند.
نکته جالب اين که مريم رجوي، سرکرده گروهک تروريستي منافقين اذعان دارد که ليبرتي يک کمپ موقت است، اما منافقين از سال 2011 تاکنون در آن مستقر بوده و حاضر به خارج شدن از آن نيستند.

نام برخي از اعضاي کادر منافقين هم در ميان کشته شدگان
در اين عمليات، حسين ابريشمچي شکنجه گر سابق (برادر مهدي ابريشمچي و از مسؤولين رده بالاي مجاهدين)، منوچهر براتي (از فرماندهان بسيار مجرب جنگ نامنظم با ده ها عمليات تروريستي درون مرزي)، حميد دهقان (از نيروهاي عملياتي جنگ نامنظم)، جاسم قصير (مترجم زبان عربي) و هم چنين نيره ربيعي (عضو شوراي رهبري مجاهدين-مدار پايين) به چشم مي خورد. بقيه کشته ها نيز عمدتاً از نيروهاي قديمي و با سابقه اين گروهک بودند.
در خصوص عمليات ليبرتي، سازمان منافقين اسامي 25 نفر از کشته شدگان خود را اعلام کرده است که در ميان آن ها نام 11 تن از کادر بالاي گروهک نفاق ديده مي شود.
پيش از اين نيز حمله اي به محل حضور منافقين در کمپ اشرف در استان ديالي در شهريور ماه 92 صورت گرفته بود که منجر به کشته شدن بيش از 57 عضو اين سازمان شد. زهره قائمي، مسؤول منافقين در عراق و معاون مريم رجوي و گيتي گيوه چيان مسؤول اطلاعات و عمليات منافقين، خوش نويس مسؤول طراحي و برنامه ريزي منافقين، نيکنام (استراتژيست منافقين)، سيد احمدي (متخصص تخليه تلفني)، ازجمله کشته هاي اين گروهک در سال 2013 بودند.
اشرف هم مانند ديگر نقاط جهان، جاي ماندن براي منافقين نداشت. از 3400 ساکن آن، در چندين حمله نزديک به 200 نفر کشته شدند. باقيمانده آنان هم به کمپ ليبرتي منتقل شدند و در ميان کشورهاي اروپايي، آلباني با تطميع آمريکا، ميزباني بيش از 600 عضو منافقين را پذيرفت. بقيه هم در ليبرتي و در اسارت سران سازمان رجوي باقي ماندند. 400 فريب خورده اين گروهک نيز با بازگشت به ايران به زندگي عادي در کنار خانواده خود بازگشتند.

پايگاه ليبرتي در عراق در چه موقعيتي قرار دارد؟
پاسخ: ليبرتي پايگاه نظاميان آمريکايي در بغداد و نزديکي فرودگاه بين المللي اين شهر بود که ابتدا «پايگاه پيروزي» نام گرفته بود و در قالب برنامه آمريکا براي کاهش بار رواني منفي حضور نظامي اين کشور در عراق، به پايگاه «حرييت» (به عربي) و «ليبرتي» (به انگليسي) به معناي «آزادي»، تغيير نام پيدا کرد. در جريان حمله آمريکا به عراق اين پايگاه ميزبان نيروهاي اشغالگر بود. ليبرتي يکي از بزرگترين پايگاه هاي آمريکا محسوب مي شد.

پرسش: مسؤوليت حمله به ليبرتي را چه گروهي به عهده گرفته است؟
اين دو عمليات را جيش المختار بر عهده گرفته است. جوانان موسوم به «فرزندان انتفاضه شعبانيه» از همان سال هاي 2009 و 2010 که البته هنوز تحت پرچم جيش المختار جمع نشده بودند، بارها هشدار دادند که ديگر بيش از اين حضور منافقين را در خاک عراق تحمل نخواهند کرد و بايد اين کشور را ترک کنند.
جيش المختار يا حزب الله عراق در سال 2013 شکل گرفت. اين گروه متشکل از شيعيان جنوب عراق است که تعداد زيادي از بستگان خود را در انتفاضه شعبانيه در سال 1991 ميلادي از دست دادند.
اين قيام که شيعيان جنوب عراق به راه انداختند توسط ارتش بعث و با کمک سازمان تروريستي منافقين به شدت سرکوب شده و تعداد زيادي از انقلابيون به شهادت رسيدند.
اين گروه ضمن بر عهده گرفتن مسؤوليت عمليات روز پنجشنبه ليبرتي عنوان داشت: «جيش المختار که متشکل از خانواده هاي قربانيان انتفاضه شعبانيه است، بارها به سران گروهک منافقين اعلام کرده بود که بايد هرچه سريع تر خاک عراق را ترک کنند، اما آن ها علي رغم تسهيلات در نظر گرفته شده از سوي کشورهاي اروپايي و آمريکايي اصرار بر اشغال بخشي از خاک عراق را دارند که اين موضوع ما را ناچار به واکنش کرده است.»
گروه جيش المختار به سران گروهک تروريستي منافقين هشدار داد که اگر هرچه سريع تر خاک عراق را ترک نکنند، احتمال تکرار اين گونه عمليات ها وجود دارد. اردوگاه ليبرتي در سال 2011 از محل اسکان ارتش آمريکا به محل حضور منافقين تبديل شد، اما روند انتقال آن ها به خارج از عراق طي 4 سال گذشته به کندي انجام مي گيرد.
منافقين افزون بر ترور و جنايات بي شمار عليه شهروندان ايراني، در انتفاضه شعبانيه به کشتار وسيعي از مردم عراق دست زده و 25 هزار نفر را به قتل رساندند. صدام به اين گروهک ايمان آورده بود، به طوري که در اواخر حکومت بعث، منافقين به ارتش خصوصي صدام تبديل شده بودند. اعضاي گروهک تروريستي منافقين در زمان رژيم صدام جنايات فجيعي در استان بصره انجام دادند و در سرکوب تظاهرات کنندگان در انتفاضه شعبانيه در سال 1991 حضور داشتند.
يک منبع سياسي بلندپايه عراقي گفته است: آن طور که از شواهد پيداست، گور دسته جمعي پيدا شده در اردوگاه اشرف متعلق به اجساد شهروندان شيعه و مسؤولان، افسران، شيوخ و عالمان ديني عراقي است. اين ها اجساد کساني است که در فاصله سال هاي 2006 تا 2009 ربوده شده و به دست عوامل منافقين به قتل رسيده اند.
اين گروهک در اين مدت پا را فراتر گذاشته و بنا به نقل «محمدمهدي البياتي» وزير حقوق بشر عراق، با تبليغات رسانه اي منفي در امور داخلي کشور دخالت مي کنند. بقاي اين گروهک به هر نحوي در عراق به ضرر منافع ملي و تماميت ارضي آن کشور است و هرچه سريع تر بايد تعيين تکليف شود؛ زيرا همه به تروريست بودن آن ها اذعان دارند، حتي مؤسسه آمريکايي REND که بودجه آن از ايالات متحده آمريکا تأمين مي شود، در تحقيقاتي اعلام کرده است کساني که در پادگان اشرف هستند، تروريست و با گرايش هاي فرقه اي هستند که بيش از 70 درصد آن ها خلاف ميل خود در اشرف نگهداري مي شوند.
وزارت خارجه آمريکا پس از حمله به کمپ ليبرتي، دولت عراق را تحت فشار قرار داده و خواستار مجازات عاملان اين حمله شده است. آنچه در حال حاضر اهميت دارد، اين که مرگ اعضاي منافقين به سرکردگان گروهک فرصت مي دهد مظلوم نمايي کرده و در رسانه ها به هوچي گري و عوام فريبي بپردازند. هرچند اين فرقه در مجامع بين المللي هيچ وجهه اي ندارد و تنها راه نجات خود را براي برون رفت از بحران هاي عديده، ايجاد تنش و اختلاف و دامن زدن به آن و درگيري و پرونده سازي عليه ايران مي داند.
يکي ديگر از دلايلي که خشم و نفرت مردم عراق را نسبت به منافقين تشديد کرده است، همکاري اين گروه با تروريست هاي داعش است. منافقين معتقدند که نظام سياسي جديد در عراق پشتيبان خط مقاومت و پايگاهي براي مبارزه با رژيم صهيونيستي است لذا به شکل گسترده اي در تلاش اند تا با همکاري با گروهک هايي مانند داعش، يک جنگ مذهبي و طائفه اي به راه اندازند. دولت عراق، اقدامات مهم و مؤثري در تضعيف اين گروهک داشته است، اما اين گروه به طور مستقيم با سازمان هاي اطلاعاتي آمريکا و اسرائيل و برخي سازمان هاي بين المللي در ارتباط است؛ به همين خاطر امکان اخراج نهايي آن ها تاکنون ميسّر نشده است.
اين گروه در سوريه نيز با تروريست ها همکاري دارد. اسناد انتشار يافته توسط پايگاه خبري تأکيد مي کند که گروهک تروريستي منافقين در قتل عام ها و کشتارهاي انجام شده عليه مردم مناطق مختلف سوريه طي بحران حاکم بر اين کشور دست داشته است. با توجه به اين فعاليت ها بايد تکرار اين گونه عمليات ها را عليه منافقين منتظر بود. منافقين، تاريخي از جنايت و کشتار مردم بي گناه را در پرونده دارند و اکنون ماهيت آن ها با ترور و همکاري با تروريست ها گره خورده است، اما اين آتش افروزي، آن ها را در آستانه نابودي قرار داده است و ملت عراق نمي تواند وجود عاملان کشتار پدران و مادران خود را در خاک کشورشان تحمل کند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات