تبلیغات

آيت‌الله علم الهدي: مذاکرات به معناي دست کشيدن از استکبارستيزي نيست/ مرگ بر آمريکا مرگ بر دشمن مردم آمريکا است

آيت‌الله علم الهدي: مذاکرات به معناي دست کشيدن از استکبارستيزي نيست/ مرگ بر آمريکا مرگ بر دشمن مردم آمريکا است

مهر/ امام‌جمعه مشهد بابيان اينکه مذاکرات به معناي دست کشيدن از استکبارستيزي نيست گفت: مرگ بر آمريکا، مرگ بر مردم آمريکا نيست بلکه مرگ بر هژموني دولت آمريکا است.

آيت‌الله سيد احمد علم الهدي در خطبه‌هاي عبادي و سياسي نماز جمعه که در رواق بزرگ امام خميني(ره) حرم مطهر برگزار شدبيان کرد: عده‌اي آرزو داشتند ۱۳ آبان امسال آخرين سال‌شعار مرگ بر آمريکا باشد.
خطيب جمعه مشهد ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در راهپيمايي ۱۳ آبان ابراز کرد: عده‌اي ساده‌لوح و دلداده به غرب در بعضي از سراچه‌ها و شبکه‌هاي خود گفته‌اند آرزو مي‌کنيم ۱۳ آبان امسال آخرين سال «مرگ بر آمريکا» باشد، در جواب اين عده بايد گفت: اگر در طول ۴۰ سال نهضت امام خميني(ره) مرگ بر آمريکا تنها يک شعار بود از امسال «مرگ بر آمريکا» شعاري آميخته باشعور است.
آيت‌الله علم الهدي افزود: به دو جهت اين شعار آميخته باشعور شد، اول اينکه مردم ما دشمني آمريکا را کامل فهميدند و متوجه شدند حتي بعد از مذاکره نيز عربده‌کشي، نعره زني و تهديد زني آن‌ها ادامه پيدا کرد و حتي بيشتر شد.
وي علت دوم را بيانات رهبري دانست و ادامه داد: رهبري فرمودند مرگ بر آمريکا، مرگ بر مردم آمريکا نيست بلکه مرگ بر هژموني دولت آمريکا است، همان کشوري که ۵۰ سال است که به مردم خود نيز دروغ مي‌گويد

دشمن شماره يک مردم امريکا، دولت اين کشور است
آيت‌الله علم الهدي عنوان کرد: در دوران جنگ سرد، به‌دروغ و تزوير، ماليات‌ها را تا ۸۰ درصد بالاتر بردند و دولت‌هاي مردمي دموکراتيک را با کودتاي خود سرنگون کردند و باجان و پول مردم در سطح جهان جنگ‌افروزي کردند.
خطيب جمعه مشهد اذعان داشت: در کشتار و سرکوبي مردم آمريکاي لاتين به مردم خود گفتند که شوروي به اين کشور نفوذ کرده و اگر مردم آمريکاي لاتين را نابود نکنيم چندي ديگر امريکاي لاتين بر آمريکاي شمالي تسلط پيدا خواهد کرد.
وي وجود سلاح کشتارجمعي در عراق را نمونه‌اي ديگر از دروغ دولت آمريکا به مردم خود خواند و افزود: حمله به عراق به بهانه سلاح کشتارجمعي در اين کشور، حمله به افغانستان به بهانه انتقام حادثه ۱۱ سپتامبر و همچنين وجود بمب اتم در ايران نمونه‌هايي از دروغ‌هاي بزرگي بود که نشان مي‌دهند آمريکا دشمن شماره يک مردم آمريکا است.

مرگ بر آمريکا مرگ بر دشمن مردم آمريکا است
امام‌جمعه با بيان اينکه شعار مرگ بر آمريکا به معناي مرگ بر دشمن مردم آمريکا است افزود: سياست دولتي که سابقه خصومت با ملت خود را از تمام ملت‌ها بيشتر در کارنامه دارد مگر عوض مي‌شود؟
وي در پاسخ به عده‌اي که مي‌گويند آمريکاي امروز شيطان بزرگ ديروز نيست افزود: مگر شما جنايات آمريکا را در جهان و در کشورهاي همسايه با چشم نمي‌بينيد؟
آيت‌الله علم الهدي افزود: امروز روي کره زمين، هيچ ملتي رشد و سياسي و روشن‌انديشي آن به‌اندازه مردم ما نيست و اين به برکت رهبر بيدار و بيدار ساز است که يک‌لحظه اجازه غفلت به مردم را نمي‌دهد.

ملت ايران استکبارستيزي را از عاشورا آموختند
وي ادامه داد: تمام قدرت آمريکا به ترساندن است زيرا۵۰ سال مردم خود و مردم تمام کشورهاي مورد تسلط خود را ترسانده است.
عضو مجلس خبرگان رهبري افزود: اما اگر مردمي مانند کشور ما از تحريم، تجهيزات جنگي و فشارهاي اقتصادي آمريکا نترسند، دشمن را شکست خواهند داد و او را به زمين خواهند زد.
آيت‌الله علم الهدي شجاعت مردم ايران را الهامي از عاشورا دانست و گفت: مردم کشور ما عاشورايي هستند و دلداده همان انسان‌هايي هستند که بدون ترس و با دسته بسته، در کاخ يزيد او را خوار و خفيف کردند.

فاجعه منا توطئه‌اي حساب‌شده بود
آيت‌الله علم الهدي همچنين با اشاره به فاجعه منا گفت: حادثه حج يک توطئه حساب‌شده توسط استکبار بود تا مسلمانان را از حج بيزار کنند تا ديگر هيچ مسلماني آرزوي رفتن به حج را در دل خود نداشته باشد.
امام‌جمعه مشهد افزود: آن‌ها ابتدا آفريقايي‌ها و سپس ايراني‌ها را مقصر اين حادثه اعلام کردند تا اين‌گونه نشان دهند که حج يک مراسم وحشيانه‌اي است که مسلمانان به طرز فجيعي يکديگر را نابود مي‌کنند اما انديشه رهبري اجازه نداد اين تصوير در ذهن مردم دنيا نقش ببند.
وي ادامه داد: حادثه حج را مي‌توان آميخته‌اي از بي‌لياقتي و توطئه دانست که استکبار با کمک دست‌نشانده‌هاي خود در منطقه آن را به وجود آورد و سعي داشت چهره‌اي خشن از مناسک حج به دنيا نشان دهد.

وفاي به نذر يکي از ويژگي‌هاي انسان الگو
امام‌جمعه مشهد در بخشي از سخنانش ضمن ادامه تفسير سوره انسان گفت: يکي از ويژگي‌هاي انسان‌هاي خوب معرفي‌شده در ايات ابتدايي اين سوره «وفاي به نذر» است.
وي در توضيح وفاي به نذر ابراز داشت: وفاي به نذر اشاره به سه روز، روزه گرفتن اهل‌بيت حضرت علي(ع) دارد که طعام سه روز افطار خود را به مسکين و يتيم دادند و در اين زمان خداوند سوره «هل اتي» را در فضيلت اهل‌بيت(ع) نازل کرد.
آيت‌الله علم الهدي ادامه داد: برخي مي گويند چرا خداوند به طور صريح اسم حضرت علي(ع) را در قرآن ذکر نکرده است، در پاسخ به اين سوال دو جواب وجود دارد، عده اي از علماي اخباري معتقدند در بعضي آيات اسم اميرالمونين(ع) تصريح شده و بعد از مدتي حذف شده است.
وي اضافه کرد: البته ما اين را قبول نداريم زيرا طبق آيات و روايت معتبر، قرآن کريم تنها کتاب آسماني است که از تحريف در امان بوده و از ابتدا هيچ تغييري در آن به وجود نيامده است.
خطيب جمعه مشهد اضافه کرد: پاسخ دوم اين است که تصريح به اسم ممکن بود عده اي از دشمنان خدا و اهل بيت را تحريک کنند تا دخل و تصرفي در آيات قرآن انجام دهند تا اسم حضرت علي(ع) را حذف کنند، خداوند نيز به دليل اينکه دشمنان دست به چنين کاري نزنند، به جاي تصريح مستقيم، نشانه هاي ايشان را ذکر کرده است.
آيت الله علم الهدي گفت: البته دو آيه در قرآن وجود دارد که در آنجا حضرت علي(ع) را با و نشاني معرفي مي کند و در هيچ احدي اين نشانه ها وجود ندارد، اولي آيه ۵۵ سوره «مائده» و همين آيه وفاي به نذر سوره انسان است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات