تبلیغات

آمريکا اگر به خانه‏‌اش برگردد، همه‏‌جا امن خواهد شد

آمريکا اگر به خانه‏‌اش برگردد، همه‏‌جا امن خواهد شد

تسنيم/ متن پيش رو در تسنيم منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

اگر آمريکا پايش را از هر منطقه و کشوري بيرون بگذارد، امنيت واقعي به آن جا برخواهد گشت! چه آن که علاج هر واقعه اي را قبل از وقوع و يا از سرچشمه و منشأ آن بايد جستجو کرد که منشاء همه دردها و مصيبتها و ناامني ها به ويژه در جوامع اسلامي، آمريکا است.

متن يادداشت حجت الاسلام والمسلمين ابوالقاسم عليزاده معاون سياسي شوراي سياستگذاري ائمه جمعه با عنوان «آمريکا اگر به خانه‏‌اش برگردد، همه‏‌جا امن خواهد شد» به شرح ذيل است:
نظام سلطه به سرکردگي آمريکاي جهان خوار، به دنبال ايجاد دهکده خيالي جهاني با کدخداگري شيطان بزرگ آمريکا، خارج از هر اصل و قانون شناخته شده بين المللي، به خود اجازه نفوذ و دخالت در امور سياسي و فرهنگي و اقتصادي و بلکه همه شئون يک جامعه و ملت و کشور ديگري را مي دهد. کشورهاي استکباري همچون رژيم مستبد ايالات متحده آمريکا وقتي به خود مي رسند، تا سر حد تحميل قراردادي مثل قانون ننگين کاپيتولاسيون هم پيش مي روند، قانوني که مصونيت قضايي مستشاران و بهتر بگوئيم غارتگران غربي و آمريکايي را در داخل کشورهاي اسلامي رقم مي زد تا جايي که امام خميني(ره) بر سر علما و امت اسلام فرياد برآورد که چرا ساکت نشسته ايد، آيا اين ننگ نيست که يک سگ آمريکا بر شاه يک کشور اسلامي مانند ايران شرف پيدا نمايد و اگر عنصر وابسته به غرب در ايران جنايت و يا جرمي مرتکب بشود، حق هيچ تعرضي نسبت به او نبايد باشد.
اين شد که امام از سال 1341 تا 1343 تحت فشارها و بلکه زندان رژيم ستم شاهي پهلوي قرار گرفت و در نهايت به دليل روشنگري ها، آن مرد الهي و شجاع را در صبح سيزدهم آبان 1343 از قم دستگير و مستقيماً به فرودگاه و به قصد خاموش کردن فريادش، وي را ابتدا به ترکيه و سپس عراق تبعيد نمودند.
و اگرچه سيزدهم آبان يادآور حماسه پرشور و البته خونبار خروش نوجوانان و جوانان دانش آموز در فرايند انقلاب رو به رشد اسلامي 57 نيز مي باشد که تنها در تجمع مقابل دانشگاه تهران بيش از هفت هزار دانش آموز و دانشجو، دوشادوش آحاد ملت مبارز ايران در صحنه خون و قيام حضور يافته بودند و به نمايندگي از جامعه دانش آموزي ايران بزرگ، تمام قد در مقابل ظلم ظالمان و سلطه بيگانگان، انقلاب را فرياد مي کردند اما اوج حماسه سيزدهم آبان، سال 1358 بود که اين روز را در تاريخ انقلاب اسلامي، نقطه عطفي قرار داد. تسخير لانه جاسوسي آمريکا که امام آن را انقلاب دومش خواند. اين اتفاق در واقع کمر استکبار را براي هميشه شکست و هيمنه پوشالي آمريکا و قدرتهاي زورگو را به دست دانشجويان مسلمان و انقلابي درهم ريخت تا جايي که براي نجات گروگانهاي خود دست به اقدام نظامي و تجاوز به حريم جمهوري اسلامي زدند که با عنايات و امدادهاي غيبي الهي در صحراي طبس، افتضاحي فراموش نشدني در خاطره غربيها ثبت گرديد.
اکنون که سالها از آن حوادث پر پيام مي گذرد، اين آمريکاست که به دليل روحيه استکباري و عطش سلطه گري، هنوز از اتفاقات و حوادث مختلف به ويژه تهديدات و توطئه ها و تحريمهاي مرموز در مقابل ملت بزرگ ايران عبرت نگرفته است و با همان خوي و خصلت درنده خويي مشغول جنايت و ظلم و حيله گري است. کافي است نيم نگاهي به آنچه در منطقه به ويژه کشورهاي اسلامي مي گذرد، انداخته شود آنگاه خواهيد يافت که منشاء همه آشوبها و ناامني ها، شيطان بزرگ آمريکاست.
پيام روشن سيزدهم آبان با توجه به شرايط امروز جهان و منطقه و ايران اسلامي اين است که آمريکا اگر از منطقه و کشورهاي اسلامي پايش را بيرون بگذارد و در طمع نفوذ در ايران و کشورهاي منطقه نباشد، همه جا امن خواهد بود.
عامل اصلي ناامني ها و اختلافهاي شکننده قومي و مذهبي، آمريکا و دولتهاي متکبر هم پيمانش همچون انگليس و فرانسه است. تا ديروز اجازه پيشرفت ملت هاي مسلمان و مظلوم را با دخالتها و نفوذهاي مرموزشان نمي دادند و اکنون اجازه نفس کشيدن در فضاي امن و آرام را؛ راستي کجاي دنياي اسلام است که اکنون از امنيت و آرامش برخوردار باشد؟ البته ايران اسلامي هم به برکت مقاومت و حماسه دليرمرداني که اين روزها در دفاع از حريم حرم اهل بيت (در سوريه و عراق) جانفشاني مي کنند به فضل الهي از ثبات و امنيت فراگير و معجزه گوني برخوردار مي باشد و اين نيست مگر ثمره مجاهدتها و مقاومتها خود ملت شريف ايران در اين سه دهه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي.
و راستي آمريکا در کدامين کشور منطقه به بهانه کنترل ناامني ها وارد شد و در نتيجه امنيت را به ارمغان آورده است؟ آيا عراق، افغانستان، بهترين نمونه و شاهد نيست؟ آيا حضور آمريکا در اين کشورها جز تشديد و گسترش دامنه ناامني نتيجه اي ديگر داشته است؟
نمونه روشن ديگر دخالتهاي آمريکا، در موضوع سوريه است که جز با هدف کُندکردن حرکت جديد و اثرگذار ائتلاف واقعي عليه تروريسم با همکاري چهار کشور روسيه، ايران، عراق و سوريه، تفسير نمي گردد. سوريه اي که حدود پنج سال است در آتش فتنه تروريسم مي سوزد، علي رغم همه مصيبت ها جز ايران اسلامي و جوهره مقاومت اسلامي را در کنار خويش نديده است و بلکه با حمايتهاي همه جانبه آمريکا و اسرائيل و کشورهاي وابسته اي همچون عربستان و ترکيه، تقويت جبهه تروريسم را شاهد بوده است، اکنون که مي رود با دخالت برخي کشورهايي همچون روسيه که خطر تروريسم دست پرورده غرب و آمريکا را بيش از همه درک نموده است، شيشه عمر تروريسم در سوريه شکسته و با اقتدار خط مقاومت همه سرزمينهاي اشغالي توسط تروريستهاي وارداتي و عوامل وهابي وابسته به آمريکا و صهيونيزم را آزاد و به آغوش دولت و ملت سوريه برگرداند، آمريکائيها به ياد دولت و ملت سوريه افتاده و سراسيمه در تکاپوي اجلاس بي نتيجه وين برآمدند. قطعاً استراتژي آمريکا کُند کردن حرکت ائتلاف واقعي عليه تروريسم است که به ياري خدا بعد از پاکسازي سوريه از لوث وجود اين جرثومه هاي فساد و تباهي، عراق و ديگر نقاط متأثر از توطئه ها و نقشه هاي شوم تجزيه طلبانه آمريکا نيز پاکسازي خواهد شد و آنگاه مردم اين ديار اعم از شيعه و سني در کنار هم، امنيت پايدار را باري ديگر تجربه خواهند نمود.
حوادث منطقه اگرچه عوارض تلخ و فتنه اي خونبار را از ناحيه استکبار به ويژه آمريکا بر ملت هاي مسلمان تحميل نموده است اما به فضل الهي مي رود تا چهره واقعي استکبار را براي افکار عمومي دنيا فاش نمايد. چهره اي که با تناقضات گفتاري و رفتاري، آبروي نداشته خود را برده است. اکنون افکار عمومي دنيا مي پرسند:

1. چندين ماه است که ملت مظلوم يمن به بهانه درخواست رئيس جمهور مستعفي (منصور هادي) دستخوش تهاجم گسترده نظامي از ناحيه رژيم وابسته به غرب يعني عربستان سعودي است که تاکنون زنان و کودکان و مردان بي پناه و مظلومي به شهادت رسيده اند، آمريکا و کشورهاي مدعي حقوق بشر کجا هستند؟ چرا اجلاس و يا بيانيه اي و يا دخالتي براي جلوگيري از تجاوزات و تهاجمات ناجوانمردانه عربستان از خود نشان نداده اند و اما در سوريه اي که هنوز داراي دولت قانوني و روي کار آمده از رأي و حمايت مردمي مي باشد، مستقيماً دخالت کرده و تنها راه حل مشکلات سوريه را سرنگوني دولت بشار و کناره گيري بشار اسد مي دانند! راستي اين تناقض را با کدامين منطق مي توان توجيه کرد؟

2. آمريکا به دنبال چيست؟ راهبرد اصلي آمريکا در منطقه و در مواجهه با حوادث آن کدام است؟
قطعاً اصلي ترين راهبرد آمريکا را مي توان تشديد ناامني ها و اختلافهاي قومي و مذهبي و سرگرم کردن ملتهاي مسلمان به يکديگر دانست؟ طبق اين راهبرد، مقابله با داعش و تکفير و تروريسم از ناحيه آمريکا و ائتلاف دروغيني که به راه انداخته اند، جز يک حرکت مرموز موازي و بازي سياسي چيز ديگري نمي باشد. مگر مي شود کشوري در مقابل راهبردهاي اصلي خود موضع و يا تقابلي را صورت بدهد.
درود خدا بر خلف صالح امام، مقام معظم رهبري امام خامنه اي(مدظله العالي) که با هوشمندي، به زيبايي اوضاع حاکم بر جهان و منطقه و ايران را رصد کرده و شجاعانه پرده از روي نيات شوم و راهبردهاي خطرناک نظام سلطه و شيطان بزرگ برمي دارد، او که با صداي رسا و منطقي قوي فرمود؛ آمريکا هنوز همان آمريکاست که در خاطره ملت ايران به منزله گرگ گرسنه اي است که جز به غارتگري نمي انديشيد و براي رسيدن به منافع خويش از هرگونه ظلم و جنايتي نسبت به ملتها و کشورهاي ديگر فروگذار نمي کند.

3. راهبرد آمريکا در رابطه با ايران نيز نفوذ سياسي و فرهنگي است که فعلا از مجراي فشارها و تحريمهاي اقتصادي در راستاي امر برجام دنبال مي نمايد. نفوذي که جز آشوب و فتنه و برهم زدن امنيت چيز ديگري را به دنبال نخواهد داشت و اين همان هدف نهايي است که آمريکا و روباه پير انگليس و رژيم غاصب صهيونيستي آرزوي آن را داشته و دارند. البته برخي انسانهاي ساده لوح و منفعل در داخل نيز با ايجاد بسترها و زمينه هايي براي اين نفوذ، اميدواري سران استکبار را بر مي انگيزانند که البته زهي خيال باطل.
بنابراين آنچه آمريکا و طاغوتيان زمان بر نمي تابند، امنيت فراگيري است که به لطف خدا و به برکت اتحاد و ايمان و مجاهدت و مقاومت ملت شريف ايران به ويژه فرزندان دلير اين مرز و بوم در دفاع از حرم اهل بيت(عليهم السلام) در عراق و سوريه، به دست آمده است. اينکه برخي القاء مي کنند مسائل سوريه و ديگر کشورهاي منطقه به ما چه ربطي دارد؟! بايد بدانيم امنيت کشورهاي پيراموني ما و به عبارتي امنيت حرم اهل بيت(ع) در سوريه و عراق مستقيماً به امنيت داخلي کشور ما مرتبط مي باشد که امروزه اگر فرزندان مجاهد و رزمنده ملت ايران در آن کشورها و در خط مقدم مبارزه با سرخط هاي استکبار مردانه نجنگند، قطعاً بايد در داخل مرزها با آنها بجنگيم و اين يعني آرزوي ديرين استکبار و عوامل منطقه اي اش که البته با هوشمندي و آمادگي آحاد مردم ما اين فتنه ها و توطئه ها به سان گذشته عقيم خواهد ماند.
بنابراين منشاء همه آشوبها و ناامني ها در منطقه و حتي بسياري از نقاط جهان، آمريکاست و به راستي بايد اين حقيقت را به يکديگر يادآور شويم و به ديد راهبردي براي نجات دنيا از هرگونه آسيب و ناامني بنگريم که اگر آمريکا پايش را از هر منطقه و کشوري بيرون بگذارد، امنيت واقعي به آن جا برخواهد گشت! چه آن که علاج هر واقعه اي را قبل از وقوع و يا از سرچشمه و منشأ آن بايد جستجو کرد که منشاء همه دردها و مصيبتها و ناامني ها به ويژه در جوامع اسلامي، آمريکا و خوي استکباري سران آمريکاست. مرگ بر آمريکا - والسلام

*حجت الاسلام عليزاده

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات