تبلیغات

نتانياهو از اظهارات ضد آمريکايي سخنگويش شانه خالي کرد

نتانياهو از اظهارات ضد آمريکايي سخنگويش شانه خالي کرد

باشگاه خبرنگاران/ در پي اظهارات جنجالي سخنگوي نخست وزير رژيم صهيونيستي عليه مقامات آمريکايي، نتانياهو گفت اظهارات سخنگويش ارتباطي با وي ندارد.

به گزارش پايگاه خبري شبکه پرس تي وي، در پي اظهارات تمسخر آميز سخنگوي نخست وزير رژيم صهيونيستي عليه مقامات امريکايي، بنيامين نتانياهو مي‌گويد اظهارات سخنگوي رسمي‌اش ارتباطي با وي ندارد.

ران باراتز که به تازگي از سوي نتانياهو به عنوان رئيس «ديپلماسي عمومي،» رژيم صهيونيستي منصوب شده است، سابقه بدگويي و توهين به مقامات آمريکايي را دارد. سال گذشته باراتز، جان کري، وزير خارجه آمريکا را عقب مانده ذهني خواند و «سن عقلي» وي را 12 سال دانست.

باراتز در واکنش به اظهارات جان کري درباره توافق صلح ميان رژيم صهيونيستي و فلسطينيان در نشريه‌اي اينترنتي نوشت: «اکنون زمان آن رسيده است که براي وزير خارجه آمريکا آرزوي موفقيت کنيم، منتظر روزي باشيم که شخصي در وزارت خارجه امريکا از خواب بيدار شود و دنيا را از چشم فردي که سن عقلي وي بيش از 12 سال است، ببيند.»

در ماه مارس امسال نيز باراتز در صفحه فيس بوک خود باراک اوباما، رئيس جمهور امريکا، را «يهودي ستيز» معرفي کرد. اين نوشته زماني منتشر شد که اوباما از سخنراني ننتانياهو در کنگره امريکا بشدت انتقاد کرد. نتانياهو در کنگره امريکا عيله نهايي شدن توافقنامه هسته‌اي بين ايران و گروه 1+5 سخنراني کرد.

روز پنج شنبه نتانياهو تلاش کرد تا توجيهي براي اين اظهارات ارانه نمايد.

ناتياهو گفت: «اين اظهارات پذيرفتني نيست. بايد بگويم اظهارات وي بازتاب دهنده نظر من و يا سياست‌هاي من نيست.»

اگرچه نتانياهو در اين زمينه ناموفق بوده است.

در همين حال جاش ارنست سخنگوي کاخ سفيد از نتانياهو خواست تا فرد ديگري را جانشين باراتز نمايد.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات