تبلیغات

توهين «شارلي ابدو» به قربانيان سقوط هواپيماي روسي

توهين «شارلي ابدو» به قربانيان سقوط هواپيماي روسي

ايرنا/ اقدام نشريه «شارلي ابدو» چاپ فرانسه در تصوير کردن کاريکاتوري قربانيان واقعه سقوط هواپيماي ايرباس 321 روسي در شمال جزيره سينا در مصر که شنبه گذشته رخ داد و 224 قرباني بر جاي گذاشت، در روسيه بازتاب منفي داشته است.

در شرح کاريکاتور اول که اجساد در حال پرواز و قطعات هواپيما روي سر تروريست ديده مي شود، نوشته شده است: نيروي هوايي روسيه به بمباران هاي خود شدت بخشيده است.
در کاريکاتور دوم نيز جمجمه اي بين قطعات هواپيما و اجساد به تصوير کشيده شده که درباره خطر پرواز با شرکت هاي هوايي ارزان قيمت روسيه صحبت و تاکيد مي کند که بهتر بود با «Air cocaine» پرواز مي کرديد که اشاره اي به جنجال مربوط به اتهام مربوط به «نيکولا سارکوزي» رييس جمهوري سابق فرانسه در باره قاچاق کوکائين است.
در مطلب توهين آميز شارلي ابدو با زبان طنز هم نوشته شده است: داعشي ها هواپيماي روسي را سرنگون کردند، زيرا يگانه روش به دست آوردن 224 غذاي رايگان بود.
خبرگزاري اسپوتنيک روسيه نيز امروز (پنجشنبه) در اين باره نوشت که تصاوير و مطالب شارلي ابدو در حالي که روسيه سوگوار قربانيان سقوط هواپيما است، وقيحانه مي باشد.
«ايگور موروزوف» عضو کميته امور بين المللي شوراي فدراسيون مجلس علياي پارلمان روسيه هم کاريکاتور هاي منتشره در مجله فکاهي فرانسوي شارلي ابدو را کفر آميز و توهين به يادبود قربانيان سقوط هواپيماي ايرباس روسي ناميد.
موروزوف گفت: مسخره کردن فاجعه رخ داده در صحراي سينا قابل قبول نيست و اقدام سارلي ابدو حيرت آور است .
وي با اشاره به واقعه ژانويه سال 2015 در دفتر اين مجله که مورد حمله دو مرد مسلح قرار گرفت و چند نفر کشته شدند گفت: برخي روزنامه نگاران خود چنين اقدامات خشونت باري را تحريک مي کنند.
شارلي ابدو بيشترين سابقه را در ترسيم کاريکاتورهاي توهين آميز عليه اديان توحيدي بويژه اسلامي و همچنين عقايد و باورهاي ملت هاي آسيايي و آفريقايي بين نشريه هاي کاريکاتوري غربي دارد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات