تبلیغات

فيلم‌هاي ترسناک از خيال تا واقعي

فارس/ الهام گرفتن از وقايع ماوراءالطبيعه و عجيب و غيرعادي در سينماي وحشت سبکي رايج است که طرفداران بسياري دارد، اما شايد کمتر مخاطبي بداند که ۱۰ فيلم ترسناک تاريخ سينما از دنياي واقعي روي پرده نقره‌اي نقش بستند.

ساخت فيلم براساس اتفاقات واقعي بالاخص در ژانر وحشت يکي از سبک‌هاي فيلمسازي است که علاقه مندان بسياري دارد و اين فيلم‌ها بيشتر در گيشه نيز با موفقيت ظاهر مي‌شوند.

در زير اشاره‌اي داريم به چند فيلم ترسناک که با الهام از اتفاقاتي مستند و واقعي ساخته شده‌اند که البته فيلمسازان به منظور هر چه جذاب‌تر کردن فيلمشان و موفقيت تجاري آن، حقايق را با خيال و جلوه‌هاي ويژه ترکيب مي‌کنند.

_ فيلم سينمايي «احضار روح»:

اين فيلم سينمايي سال ۲۰۱۳ به کارگرداني «جيمز ون» ساخته شد که داستان آن درباره خانواده‌اي به نام «پرون» است که با پنج دختر خود در دهه ۷۰ ميلادي در خانه‌اي بزرگ و کهنه در کنار رود آيلند اسباب کشي مي‌کنند.

در بدو ورود، سگ خانواده حاضر به ورود به خانه نيست. کمي بعد خانواده پرون متوجه مي‌شوند که اين خانه توسط قدرتي ناشناخته در حال کنترل است.

مادر ملتمسانه از دو متخصص مسائل ناشناخته به نام‌هاي اِد و لورين وارن ( با بازي «پاتريک ويلسون» و «ورا فارميگا») مي‌خواهد از خانه آنها بازديد کنند.

اد و لورين پي مي‌برند که درگير مخوف‌ترين پرونده زندگي‌شان شده‌اند.
اين فيلم ترسناک از آن‌جمله فيلم‌هايي است که گفته مي‌شود، براساس داستاني واقعي ساخته شده است که شايد براي کساني که اين فيلم را ديده‌اند چندان باور پذير نباشد.
زوج وارن که شايد يکي از مشهورترين محققان در زمينه ماوراءالطبيعه باشند، شاهدان اصلي اين موضوع هستند که از پرونده «خانواده پرون» به عنوان چالش‌برانگيز‌ترين پروژه‌هاي خود نام مي‌برند.

خانواده «پرون» در واقعيت به خانه‌اي اسباب‌کشي مي‌کنند که در ميان اهالي شهر به خانه شيطان مشهور است، خانه‌اي که تاکنون دو نفر در آن خودکشي کردند، جنازه ۴ مرد در حالي که يخ زده بودند در آن پيدا مي‌شود، پيش تر نيز دختري ۱۱ ساله در اين خانه مورد تجاوز قرار گرفته و سپس به طرز فجيعي به قتل مي‌رسد، پرونده‌هايي که هيچکدام هرگز حل نشدند.

البته به گفته وارن‌ها و ساکنان شهر، اين خانه از زمان اسکان زني جادوگر و مرموز به نام «بس‌شبا شرما» در اين خانه اسير نيروهاي شيطاني مي‌شود، زني مظنون به قتل که پسر خود را به طرز فجيعي مي‌کشد، جنازه پسر او را در حالي که سوزني بلند در نخاعش فرو رفته بود پيدا مي‌کنند، ولي هيچگاه نمي‌توانند اتهام وي را اثبات کنند.
«شرما» متولد ۱۸۱۲، در سن ۳۲ سالگي ازدواج مي‌کند و در سال ۱۸۸۵ در سن ۷۳ سالگي مي‌ميرد.

«اندره‌آ پرون»، پدر خانواده، بعدها اقدام به نوشتن کتاب خاطرات خود از اين خانه مخوف با عنوان «خانه تاريکي، خانه روشني» مي‌کند.

کتاب «خانه تاريکي، خانه روشني»

اين فيلم که پس از فيلم «جن گير» عنوان ترسناک‌ترين فيلم تاريخ سينما را دارد، توانسته است توجه منتقدان را به خود جلب کند، قسمت دوم اين فيلم نيز به کارگرداني «جيمز ون» اکنون در دست ساخت است و قرار است سال ۲۰۱۶ به نمايش درآيد.

_ فيلم سينمايي «جن‌گيري اميلي رز»:

اين فيلم سينمايي سال ۲۰۰۷ به کارگرداني «اسکات دريکسون» ساخته شد که «راجر ايبرت» از آن به عنوان فيلمي «گيج‌کننده» ياد مي‌کند، با اين حال اين فيلم در گيشه با استقبال بسيار خوبي روبه رو شد.

اين فيلم که بازيگراني چون «لارا ليني»، «تام ويکينسان» و «کمبل اسکات» در آن ايفاي نقش کرده‌اند، داستان مراسم جن گيري دانشجويي به نام «اميلي رز» است که در اين مراسم شخص جان سپرده و پس از آن پدر مور (کسي که مجري مراسم جن‌گيري) بوده در دادگاه محاکمه مي‌شود و از آن به بعد مخاطب شاهد جلسات چالش‌برانگيز دادگاه است.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات