تبلیغات

آلبوم «مجيد درخشاني» همچنان در راه انتشار

برنا/مجيد درخشاني از انتشار آلبومي خبر داد که تصانيف 15 سال گذشته خود را در آن گردآوري کرده است.
مجيد درخشاني درباره تازه‌ترين فعاليت‌هاي خود به هنرآنلاين گفت: نزديک به دو سال روي آلبومي وقت گذاشتم که تصانيف 15 سال اخيرم در آن گنجانده شده و فعلا براي اخذ مجوز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بسر مي‌برد. بعد از اخذ مجوز توسط شرکت فرهنگي هنري "رهگذر هفت اقليم" روانه بازار خواهد شد.

درخشاني ادامه داد: در اين اثر سعي کرده‌ام تا از حضور جوانان با استعداد در آن بهره ببرم در نتيجه يک شاعر جوان و يک نوازنده‌ زهي از شهر همدان که با ساز "يس ناي" که صدايي شبيه "بالابان" دارد، با من در اين اثر همکاري و به دونوازي پرداخته است. در واقع مي‌خواستم تلاش بي‌وقفه اين عزيزان تازه کار به گوش مردم رسيده و مورد توجه قرار گيرد. در اين آلبوم جواد بطحايي (سنتور، تکنواز)، شاهو عندليبي (ني)، مجيد درخشاني (سنتور) و مجتبي عسگري به عنوان خواننده با من همکاري دارند.

وي افزود: اين اثر شامل مجموعه تصانيفي است که طي 15 سال اخير ساخته‌ام. هر يک از اين تصنيف‌ها متعلق به يک بازه زماني خاص است. "چندين شب و خاموش" با شعري از سايه، در دستگاه دشتي ساخته شده است. اين تصنيف با تغيير مقام به همايون رفته است. تصنيف ديگري با شعري از يک شاعر گمنام که در دستگاه افشاري است و در ادامه اين اثر با تغييرات مقام سپس با قطعه "خروش" که قطعه‌اي پرشور است، مي رود. در اين آلبوم مقام‌هاي مختلف را تجربه ‌کرده ام.

او ادامه داد: متاسفانه اين روزها شرايط موسيقي مناسب نبوده و شرکت‌ها از اين هنر والا حمايت نمي‌کنند. آلبوم که ضبط شد و به پايان رسيد تازه مراحل اصلي کار شروع مي‌شود. اما من خداروشکر تواسنتم با شرکت "رهگذر هفت اقليم" آشنا شوم و آنها از اثر من حمايت تمام جانبه انجام دادند. علي الخصوص حميد پازوکي نيز به لحاظ مالي حامي ما در اموز ضبط و ... بودند و اين بسيار کار ارزشمندي است.

اين نوازنده در پايان درباره ديگر آثار در راه انتشار خود گفت: چند آلبوم هم با محمدرضا شجريان آماده انتشار داريم .

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات