تبلیغات

برگزاري دوره‌هاي توان‌افزايي زنان در عرصه بين‌الملل

ايسنا/ مديرکل امور بين الملل معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري گفت: توان‌افزايي مسئولان و فعالان زن در حوزه دولتي و غير دولتي در حوزه بين‌الملل در زمينه‌هاي عمومي و تخصصي را پيگيري مي‌کنيم.

ليلا فلاحتي افزود: دوره‌هاي توانمندسازي شامل ارايه اطلاعات درباره ديپلماسي عمومي تا بخشهاي تخصصي مثل شناخت مکانيسم‌هاي بين الملل و معاهدات مي‌شود تا اين زنان درعرصه بين الملل براي معرفي جمهوري اسلامي ايران توانمندترحضور يابند.

وي تاکيد کرد: اين کار واقعا مفيد خواهد بود و هم اکنون در حال مذاکره با وزارت امور خارجه براي فراهم کردن مقدمات اجراي دوره‌هاي توانمند سازي هستيم.

مديرکل امور بين الملل معاونت امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري با بيان اينکه در زمينه حضور زنان در عرصه بين الملل با مسايلي مواجه هستيم، گفت: برخي سمن‌هاي زنان، مکانيسم‌ها و ديپلماسي عمومي را نمي شناسند. تشريفات و آداب مذاکرات را به خوبي نمي‌دانند و از تفاوت بين کنوانسيون‌، قطعنامه و... آگاهي ندارند. حتي مشاوران امور بانوان دستگاه‌ها از مکانيسمهاي بين المللي آگاهي کافي ندارند و اين وضعيت قدري حضور زنان از ايران را درعرصه‌هاي بين المللي با محدوديت مواجه مي‌کند.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات