تبلیغات

فيلم "راننده و روباه" بر پرده تالار حافظ

برنا/ انجمن فيلم کوتاه شيراز با همکاري اداره کل فرهنگ ارشاد و اسلامي استان فارس در ادامه برنامه نمايش هفتگي فيلم هاي کوتاه و مستند مطرح ايران و جهان، فقط اين هفته، بطور ويژه سه شنبه، فيلم مستند "راننده و روباه"، ساخته ( آرش لاهوتي ) را نمايش مي دهد .
به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي فارس، برگزيده بيش از ٣٥ جشنواره يبن المللي فيلم در جهان نام فيلم مستندي با عنوان "راننده و روباه"، است که سه شنبه ١٩ آبان، ساعت ١٧، در تالار حافظ فرهنگ و ارشاداسلامي استان فارس- سالن مهر،براي تمامي علاقمندان نمايش داده مي شود.

اين مستند بدون شک يکي از پرافتخارترين مستند هاي ايران بشمار مي رود که برگزيده بيش از ٣٥ جشنواره يبن المللي فيلم در جهان و برنده بيش از ١٠ جايزه از جشنواره بين المللي فيلم در جهان است.

فيلم مستند "راننده و روباه"، سه شنبه ١٩ آبان، ساعت ١٧، در تالار حافظ فرهنگ و ارشاداسلامي استان فارس- سالن مهر برگزار مي شود و ورود براي تمامي علاقمندان آزاد است.

"راننده و روباه "ساخته (آرش لاهوتي) است که پُرتره‌اي از «محمود کياني فلاورجاني» راننده کاميون و فيلمساز تجربي سينماي ايران را نشان مي دهد،ضمن کسب جايزه نانوک طلايي جشنواره فلاهرتينا روسيه، جايزه هوگوي طلايي جشنواره شيکاگو آمريکا، جايزه ويژه هيات داوران جشنواره مستند «آسمان وسيع» آمريکا، جايزه هيات داوري دانشجويي جشنواره «حقوق بشر» اوکراين، جايزه بهترين کارگرداني مستعد بين‌المللي جشنواره «اُوپن‌داک‌سيتي» لندن، را نيز با خود به همراه دارد.

اين فيلم مستند،در جشنواره‌هاي هات‌داکس کانادا، ويزيون دورئل سوئيس، کراکو لهستان، داک پوينت فنلاند، لوساس فرانسه، پالم‌بيچ آمريکا، پيامي به بشريت روسيه، هزاره مستند بلژيک، تي‌آر‌تي ترکيه، لاساد فرانسه و برنامه Doc&Docسالن «فوروم‌دزايماژ» فرانسه هم به نمايش درآمده است.

لاهوتي درباره اين که چگونه با کياني فلاورجاني آشنا شده و او چگونه راضي به ساخته شدن فيلمي درباره خودش شده گفت: من مدت‌ها پيش از طريق فيلم‌هاي محمود کياني‌فلاورجاني ايشان را مي‌شناختم، اما تا قبل از مرحله پيش توليد فيلم آشنايي مستقيمي با او نداشتم. اين مساله مدت‌ها ذهن مرا مشغول کرده بود و احساسي به من مي‌گفت که بالاخره درباره اين شخصيت فيلم مي‌سازم.

وي ادامه مي دهد: روزي با خود فکر کردم که ديگر وقت ساخت فيلم فرا رسيده است. اين بود که دست به کار شدم و شماره تلفن او را از کاميون‌داران فلاورجان گرفتم؛ چون هيچ کس شماره اي از او نداشت، او حتي موبايل هم ندارد. فلاورجاني در ابتدا موافقت نکرد؛ قبل از من هم چندين نفر به او مراجعه کرده بودند و جواب رد شنيده بودند.

آرش لاهوتي در پايان افزود: در مورد وي بايد فرآيند اعتمادسازي طي مي‌شد تا اين شخصيت به من هم عادت و هم اعتماد مي‌کرد. اين پروسه حدود يک ماه طول کشيد و من سفرهاي متعددي به فلاورجان داشتم تا اطمينان او را جلب کنم. در نهايت اعتماد کرد و وقتي از او پرسيدم چرا اعتماد کردي به من گفت که چون تو نگاه از بالا به من نداشتي، به تو اعتماد کردم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات