تبلیغات

رونمايي ملي‌پوش فوتبال ايران از پيشنهاد اسپانيايي‌اش

  X  

تاریخ خبر : جمعه 1394.08.15 - 14:07

رونمايي ملي‌پوش فوتبال ايران از پيشنهاد اسپانيايي‌اش

بانک ورزش/ تيم ملي فوتبال ساحلي با کسب دو برد و يک باخت به مرحله نيمه نهايي جام بين قاره اي که در کشور امارات برگزار مي شود راه يافت. محمد احمدزاده تا به اينجا، بهترين گلزن ايران در اين تورنمنت بوده و با به ثمر رساندن 7 گل به تنهايي در صدر جدول گلزنان اين جام قرار دارد. احمدزاده بازيکن پست چهار تيم ملي ايران با زدن سه گل زيبا در بازي با مکزيک، ستاره بي چون و چراي اين مسابقه لقب گرفته است.
گفتگوي اختصاصي خبرنگار ما با محمد احمدزاده را در زير مي خوانيد.
در مورد شرايط بازي با تاهيتي و باخت به اين تيم شروع کنيم؟
سرمربي تيم ملي پس از مسابقات جام جهاني تغيير کرد و مربي جديد يک سري تاکتيک هاي جديدي در تيم پياده کرده است. بچه ها به سيستم اتخاذ شده توسط کادر فني هنوز عادت نکرده اند و به زمان نياز داشتند تا خود را با اين سيستم وقف دهند. به اين نکته هم بايد توجه داشت که در همه تورنمنت ها بازي اول از همه بازي ها سخت تر است. تاهيتي تيم خوبي است و بازيکنانش يکديگر را خيلي خوب پيدا مي کنند و توپ را به چرخش در مي آورند البته روز خوب بچه هاي ما هم نبود و در اين مسابقه در حد و اندازه هاي خودمان ظاهر نشديم.
در مورد شرايط بازي دومتان با پرتغال توضيح مي دهيد؟
پس از باخت در بازي اول، همه بچه ها هم قسم شدند و عزمشان را جزم کردند تا پرتغال را که عنوان قهرماني جام جهاني را يدک مي کشيد، ببرند. پرتغال تيم خوبي است و بازي سختي براي ما بود. ما مي دانستيم که باخت در اين بازي يعني خداحافظي از جام، پس هر چه در توان داشتيم را در زمين پياده کرديم و شکر خدا موفق شديم اين تيم را پشت سر بگذاريم.
شرايط بازي با مکزيک چگونه بود؟
پس از کسب يک باخت و يک برد بايد به مصاف تيمي مي رفتيم که ديگر چيزي براي از دست دادن نداشت ولي بچه هاي ما آرزوهاي بزرگي در سر داشتند و اصلا نمي خواستند مسابقات را با يک برد به پايان برسانند. ما براي رسيدن به هدفمان که قهرماني در اين تورنمنت است بايد يکي پس از ديگري حريفان را از پيش رو برداريم که از شانس بد مکزيک، اينباره نوبت به آنها رسيد. مکزيک عليرغم اينکه تيم خوبي بود، اسير انگيزه بچه هاي ما شد و با بردن اين تيم به لطف خدا و دعاي خير مردم يک گام ديگر به قهرماني نزديک شديم.
بازي با مکزيک را خوب شروع کرديد ولي به يکباره همه چيز از دستتان خارج شد، چگونه به بازي برگشتيد؟
هر بازي شرايط خاص خودش را دارد. در بازي با مکزيک ابتدا ما دو گل زديم ولي در ادامه کمي بازي گره خورد و شرايط مسابقه به نفع آنها پيش رفت که شکر خدا توانستيم توپ و ميدان را در دست بگيريم و با قدرت مکزيک را از پيش رو برداريم.
در نيمه نهايي با چه تيمي روبرو خواهيد شد و آيا از شرايط اين تيم اطلاع داريد؟
ما با برد مقابل مکزيک با نيمه نهايي رسيديم و بايد با روسيه روبرو شويم و اگر با همت بچه ها و دعاي مردم اين بازي را با برد به پايان برسانيم به فينال راه پيدا مي کنيم. در مورد روسيه کادر فني آناليز خوبي از شرايط تيمي و توانشان براي ما انجام داده است و ما تقريبا نقاط ضعف و قدرت آنها را مي دانيم. از اين نکته هم نبايد به سادگي عبور کرد که روسيه در رنکينگ جهاني، اولين و بهترين تيم دنياست و بازي سختي پيش رو خواهيم داشت.
تا به اينجا چند گل به ثمر رسانديد و فکر مي کنيد بتوانيد آقاي گل اين دوره از مسابقات شويد؟
من در اين جام هفت گله هستم. در مورد آقاي گلي بايد بگويم که اصلا برايم عنوان فردي مهم نيست و فقط به قهرماني تيم کشورم فکر مي کنم.
از امکاناتي که فدراسيون براي شما مهيا کرده رضايت داريد؟
حدود يازده سال است که در اين مورد حرف زده ايم ولي شرايط تغيير نکرده است. اگر بگويم همه چيز خوب است، دروغ گفته ام. شايد توان فدراسيون در همين حد است ولي خب انتظار ما از مسوولين و وزارت خيلي بيشتر است. تيم ما تقريبا بدون امکانات اوليه براي يک بازي ساده به اين مسابقات اعزام شده است. به طور مثال، ما فقط دو دست لباس بازي داريم و اگر در جريان بازي لباس يکي از بچه ها پاره شود، لباس ديگري ندارد که به جاي آن بپوشد. اين مشکلات از قديم در فوتبال ساحلي بوده ولي بچه ها نشان دادند که افتخار آفريني براي کشورشان از مسايل مالي بيشتر اهميت دارد.
آيا پيشنهادي از کشور هاي صاحب سبک فوتبال ساحلي داريد؟
من چند سالي در خارج از کشور بازي کرده ام. در امارات، بلاروس و کويت بازي کرده ام و در حال حاضر يک پيشنهاد از اسپانيا دارم و اميدوارم با درخشش در اين مسابقات بتوانم دوباره لژيونر شوم.
با توجه به نتايجي که تا به اينجا کسب کرده ايد آيا پاداشي دريافت کرده ايد؟
تا به الان 300 دلار پول تو جيبي و 400 يورو براي صعود به نيمه نهايي به ما پرداخت شده است.
آيا فدراسيون به قول هايي که به شما داده عمل کرده است؟
فدراسيون در حد توان خود به قول هايي که داده عمل کرده ولي خب پاداش هايي که تا الان به ما داده اند اصلا شايسته اين بچه ها نيست که با کمترين چشم داشتي، براي کشورمان افتخار آفريني مي کنند. به طور مثال، پس از قهرماني در آسيا شش ميليون پاداش گرفتيم. ما دو سال در اردوها حضور داشتيم تا بتوانيم خود را براي مسابقات آماده کنيم، حالا با توجه به مشکلاتي که با آن دست و پنجه نرم کرديم و دوري از خانواده آيا شش ميليون پاداش مناسبي است؟
شما در ليگ داخلي و خارجي بازي کرده ايد، چه تفاوت هايي را دو ليگ ديده ايد؟
ليگ داخلي و خارجي را اصلا نمي توان با هم مقايسه کرد، نه از نظر باشگاه داري و نه از نظر امکانات. اوايل شروع کار که فقط نام ليگ را يدک مي کشيديم ولي الان دو سالي است که کمي بهتر شده و کمي پول وارد فوتبال ساحلي شده است. در حال حاضر چهار تيم شهردار تبريز، قوي سپيد انزلي، پارس جنوبي و گلسا پوش يزد از نظر مالي بد نيستند و يک پولي به بازيکنان مي دهند و در بقيه باشگاه ها اوضاع خيلي خراب است ولي در يک ماه و پنج روزي که در کويت بازي کردم به اندازه دو سال ايران پول گرفتم. به نظر من هيچ چيز فوتبال ساحلي ايران و خارج با هم قابل مقايسه نيست.
حرف خاصي باقي مانده؟
اميدوارم روزي برسد که مشکلات فوتبال ساحلي حل شود و به اين ورزش هم نگاه ويژه اي از طرف مردم صورت بگيرد. از مردم مي خواهم تا ما را دعا کنند که بتوانيم با کسب عنوان قهرماني دلشان را شاد کنيم.

نظر شما

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات