تبلیغات

تأثیر وسایل ارتباطی بر روح و جسم

mobile-phone-std-006

آیا می دانستید استفاده زیاد و مکرر از تلفن همراه می تواند باعث افسردگی و گوشه گیری افراد مختلف شود و سرگرم شدن مدام با اینگونه دستگاهها می تواند اطرافیان را آزرده خاطر و فراری کند

اگر از شما بپرسند، در حال حاضر زندگی بدون کدام یک از وسایل شخصی برای شما سخت خواهد شد چه پاسخی می دهید؟ به احتمال زیاد جواب انتخاب بسیاری از افراد تلفن همراه و تبلت است، ابزارهایی سرگرم کننده که این روزها اگر نگوییم بخش مهمی از زندگی ما را در بر گرفت؛ اما این وابستگی بیش از حد به وسایله های ارتباطی نوین چه تأثیری بر روح و جسم می گذارد؟ آیا این وسیله ها کیفیت زندگی ما را افزایش داده اند؟ آیا از مشکلات ما کم کرده اند؟

تصور کنید با دوستان و عزیزانتان سر میزی نشسته اید و منتظر غذا هستید، بدون شک چه شما و چه دیگرانی که در اطرافتان هستند چندین بار به سفحه تلفن یا تبلتی که همراه دارید نگاه می کنید. رفتاری که نه تنها موجب رنجش خاطر دیگران می شود بلکه احتمال بروز افسردگی را هم افزایش می دهد.بنا بر تحقیقات انجام شده، در حال حاضر اغلب افراد یک چهارم از وقت فراعت خود را صرف همین دستگاه ها می کنند.

در واقع، وسایل الکترونیکی این چنینی فقط موجب افزایش بی توجهی ما به محیط و اطرافیان نمی شود و به نوعی دزد شادی هم به حساب می آیند.آمارهای به دست آمده از تحقیقات مختلف نشان می دهند: اغلب افراد هنگام صرف غذا با دیگران بیش از هر کار دیگری به تلفن همراهشان توجه می کنند و به زمانی که کنار خانواده دوستانشان هستند اهمیت خاصی نمی دهند.هر چند در دنیای امروز بسیاری برای فرار از تنهایی به وسایل ارتباطی پناه می برند؛ ولی این ابزارها می توانند احتمال افسردگی و فرو رفتن در لاک خود را افزایش دهند. بنابراین، اگر به دنبال حال خوب و حفظ عزیزانتان هستید، برای کنار گذاشتن این ابزارهای کوچک اما تأثیر گذار قدری تلاش کنید.

منبع دیلی میل

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات