تبلیغات

عضو کميسيون امنيت ملي: اصلاح مواد قانون انتخابات در زمان مناسبي انجام‌ نشده است

عضو کميسيون امنيت ملي: اصلاح مواد قانون انتخابات در زمان مناسبي انجام‌ نشده است

ايسنا/ يک عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: اگرچه اصلاحات قانون انتخابات مي‌تواند تا حد زيادي تخلفات مربوط به نحوه رأي‌گيري به‌ويژه در بخش رأي‌دهندگان را کاهش دهد، اما نمايندگان کنوني خانه ملت همواره در معرض اين انتقاد قرار مي‌گيرند که قوانين انتخابات را به نحوي به نفع خود تغيير داده‌اند.

عوض حيدرپور شهرضايي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، با اشاره به تغيير موادي از قانون انتخابات که در ماه‌هاي گذشته در دستور کار مجلس شوراي اسلامي قرارگرفته است، افزود: بنابراين درمجموع بايد گفت که انجام اصلاحات در قانون انتخابات در زمان کنوني مناسب نيست.

وي ورود زودهنگام به انتخابات را يکي از معضلات فضاي سياسي دانست و ادامه داد: دستگاه‌هاي اجرايي استان‌ها با رها کردن مسئوليت‌هاي خود در ماه‌هاي منتهي به انتخابات همه توان و انرژي خود را صرف فرآيند انتخابات مي‌کنند و اين به‌هيچ‌عنوان صحيح و قابل‌پذيرش نيست؛ اگرچه جلوگيري از همه تخلفات انتخابتي هم امکان‌پذير نيست، به‌هرحال عده‌اي ممکن است در قالب يک گروه يا تشکل براي تبليغ نامزدهاي خود به شکل غيرقابل‌اجتناب يا پيش‌بيني وارد عمل شوند.

وي در پاسخ به اين سؤال که آيا نمايندگان از ابزارهاي نظارتي به نفع منافع خود استفاده مي‌کنند؟ خاطرنشان کرد: در پاسخ به اين سؤال بهتر است بگوييم که بعضي از نمايندگان از ابزارهاي نظارتي در دسترس به نفع منافع گروه‌هاي نزديک و حامي خود استفاده مي‌کنند.

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات