تبلیغات

رئيس جمهور ونزوئلا: وعده ام عمل نشد، سيبيلم را مي تراشم

رئيس جمهور ونزوئلا: وعده ام عمل نشد، سيبيلم را مي تراشم

ايرنا/ 'نيکلاس مادورو' رئيس جمهوري ونزوئلا وعده داد که اگر دولتش نتواند تا پايان سال 2015 ميلادي يک ميليون مسکن بسازد، سبيلش را مي تراشد.

خبرگزاري فرانسه از کاراکاس به نقل از مادورو نوشت: 'اگر تا 31 دسامبر (10 دي) يک ميليون خانه را تحويل نداده باشم، براي تنبيه خود و ديگر اينکه همگان از شکستم خبردار شوند سبيلم را مي تراشم.'

اشاره مادورو به طرح بلندپروازانه ساخت مسکن است که هوگو چاوز رئيس جمهوري فقيد ونزوئلا در سال 2011 (1390) آغاز کرد تا خانواده هاي آسيب ديده از سيل ويرانگر سال 2010 (1389) اسکان يابند.
چاوز که در سال 2013 (1392) درگذشت، قول داد تا سال 2019 (1398) سه ميليون خانه بسازد. دولت مادورو مي گويد که تاکنون 800 هزار خانه را تحويل داده است.

نفت، مهمترين منبع درآمد ونزوئلا است و اين کشور بزرگترين ذخائر اثبات شده نفت در دنيا را دارد. با اين حال با تورم فزاينده و کمبود شديد کالاهاي اساسي مانند دستمال کاغذي، اقتصاد آن در وضعيت نابساماني قرار دارد. يک ماه تا انتخابات مجلس ونزوئلا باقي مانده است و مادورو مي گويد که کاهش قيمت نفت تاثيري در کمک هاي اجتماعي دولت نخواهد داشت.
بنا به اين گزارش ؛ 'نظرسنجي ها نشان مي دهند که مخالفين در انتخابات 6 دسامبر (13 آذر) که براي تصاحب 167 کرسي مجلس ونزوئلا برگزار مي شود، از دولت پيش خواهند افتاد.'

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات