تبلیغات

مواضع ضد و نقيض مفتي اعظم عربستان عليه «داعش» و مبلغان آن

مواضع ضد و نقيض مفتي اعظم عربستان عليه «داعش» و مبلغان آن

فارس/ مفتي اعظم عربستان سعودي، داعش را «دشمني که بايد از آن حذر کرد» دانست و تاکيد کرد که شيوه داعش، شيوه افساد في الارض و خوارج است.

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، «عبدالعزيز آل الشيخ» مفتي اعظم عربستان سعودي در جديدترين موضع عليه گروه تروريستي داعش، آن را گروهي جنايتکار و به دور از اسلام توصيف کرد.

آل الشيخ در کنفرانس «خطر گروه داعش و راه‌هاي مبارزه با آن» در دانشگاه «ترکي بن عبدالله» در شهر «رياض»‌ (پايتخت) که روز پنجشنبه برگزار شد، گفت:‌شيوه‌اي که داعش در پيش گرفته، در هيچ کجاي ميراث اسلامي و در هيچ يک از جماعت‌هاي اسلامي در طول تاريخ اسلام ديده نشده است.

به گزارش «الحيات»، مفتي کل عربستان سعودي گفت: نمي‌توان هيچ طور اين گروه را طبقه‌بندي کرد جز اينکه آن را جزء شيوه‌هاي «افساد (في الارض) و خوارج» دانست.

اين مفتي عربستاني که بسيار ديرهنگام عليه داعش موضع گرفتند و از ابتداي فعاليت اين گروه تروريستي در سوريه عليه آن صحبت نکردند، ادامه داد: اسلام يک چيز است و واقعيت داعش چيزي ديگر. داعش گروهي جنايتکار است که براي نابود کردن امت و فاسد و ضعيف‌کردن آن از طريق کشتار مسلمانان آمده‌اند حال آنکه کفار و بت‌پرستان را رها کرده‌اند؛ همچنانکه آنها با اهل عراق و شام با اخلاق رذيله و بد برخورد کردند.

آل الشيخ گفت: اينها با اسلام فرسنگ‌ها فاصله دارند و دشمن هستند و بايد از آنان بر حذر بود.

به گفته مفتي کل عربستان، «داعش بسياري از افراد جاهل را فريفت و به دروغ ادعاي اسلام کرد و آنانکه براي الحاق شدن به داعش تبليغ مي‌کنند يا جاهلند يا مريض.

در ابتداي بحران سوريه و ظهور داعش در سوريه، نتنها علماي وهابي عربستان عليه اين گروه موضع نگرفتند، بلکه به دعوت خود براي «جهاد» در سوريه ادامه دادند تا اينکه موج تروريسم داعش به درون عربستان، مقامات و وهابيون اين کشور را واداشت تا عليه آن موضع بگيرند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات