تبلیغات

فيلم «خانه کلنگي» اوايل فروردين ۹۵ کليد مي‌خورد

فيلم «خانه کلنگي» اوايل فروردين ۹۵ کليد مي‌خورد

فارس/ محمدصادق آذين گفت: با توجه به اينکه پروانه ساخت فيلمنامه «خانه کلنگي» دير به دستمان رسيد، سال آينده اين فيلم سينمايي را کليد مي‌زنيم؛ اوايل فروردين‌ماه مناسب است، اما پيش‌توليد‌مان را در اين بازه زماني انجام خواهيم داد.
محمدصادق آذين تهيه کننده در ارتباط با شروع توليد فيلم سينمايي «خانه کلنگي» که به تازگي پروانه ساخت خود را دريافت کرده است، گفت: به دليل اينکه مجوز ساخت دير به دست ما رسيد، درنهايت تصميم گرفتيم تويد اين فيلمنامه را به زمان ديگري موکول کنيم، اما هنوز موفق نشده‌ام با کارگردان صحبت داشته باشم.

وي در ادامه افزود: قطعاً نمي‌توانيم براي اين طرف سال توليد فيلم را آغاز کنيم. با توجه به پروسه پيش‌توليد اين فيلم، قطعاً شرايط مهيا نيست تا فيلم به جشنواره فجر برسد. البته يکي از دلايل تأخير فيلم، فصلي است که در آن قرار داريم. با توجه به تمام اين مسائل، به نظر مي‌رسد اوايل فروردين ماه «خانه کلنگي» را کليد بزنيم.

مديرتوليد فيلم سينمايي «باديگارد» گفت: قبل از ايام نوروز، پيش توليد فيلم را انجام خواهيم داد، اين در شرايطي است که تمام لوکيشن‌هاي فيلم در تهران است و خارج از تهران فيلمبرداري نداريم.

آذين در ارتباط با قصه فيلمنامه «خانه کلنگي» گفت: همانطور که از نام فيلم مشخص است، خانه کلنگي در فيلمنامه وجود دارد که در قصه تأثيرگذار است. اين فيلم ماجراي پدري است که فرزندانش بنا به دلايلي به خارج از کشور کوچ کرده‌اند. وي در خانه قديمي «کلنگي» زندگي مي‌کند. بعد از مرگش، فرزندانش به کشور برمي‌گردند که چند نفر از آنها داراي فرهنگ غربي شده‌اند و تعداد ديگري از آنها همچنان به خانه قديمي و ايران علاقه دارند. ابتدا تصميم بر فروش خانه است، اما درنهايت، بحث احياي آن به ميان مي‌آيد.

قرار است اين فيلمنامه به نويسندگي بابک محمدي با موضوع بازگشت به هويت ايراني شرقي (ملودرام اجتماعي) توسط وي با تهيه کنندگي محمد صادق آذين ساخته شود.

در حين گفت‌وگو با محمد صادق آذين متوجه شديم که وي چشمش را به علت بيماري آب مرواريد جراحي کرده که حال عمومي وي خوب بوده و جراحي هم به خوبي انجام شده است. همواره براي آذين تهيه کننده و مدير توليد با سابقه سينماي ايران آرزوي سلامتي داريم.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات